Hlavní navigace

Nová Opera pro Android

16. 4. 2015

Sdílet

 Autor: (c) Fenton - Fotolia.com
Společnost Opera Software představila aktualizovanou verzi svého webového prohlížeče Opera Mini pro operační systém Android, která přináší řadu vylepšení.

Opera Mini pro Android má zcela nové uživatelské rozhraní, které se přizpůsobuje zařízením s displeji o různých velikostech. Prohlížeč tak nyní vypadá dobře na smartphonech s vysokým rozlišením, jakými jsou třeba Samsung Galaxy S6 nebo LG G3, stejně jako na menších či větších tabletech. Vývojáři zjednodušili hlavní menu, přidali režim pro anonymní surfování po internetu a další vychytávky. Opera Mini nyní také obsahuje počítadlo dat, díky kterému uživatel ví, kolik MB dat při surfování po internetu na svém mobilním zařízení pomocí právě tohoto prohlížeče ve srovnání s konkurencí ušetřil.             

Na rozdíl od jiných androidových webových prohlížečů totiž Opera Mini komprimuje všechna data ještě před tím, než jsou doručena na dané zařízení uživateli, díky čemuž šetří mobilní data. Novou Operu Mini verze 8 pro operační systém Android si můžete stáhnout zcela zdarma zde (2,8 MB).

 

Zdroj: Techspot