Hlavní navigace

Nová sluchátka Klipsch řady X

15. 6. 2016

Sdílet

 Autor: Klipsch
In-ear sluchátka Klipsch z aktuální modelové řady X uspokojí i nejnáročnější příznivce kvalitního poslechu a nejen na cestách

Aktuální modelová řada in-ear (tedy tzv. špuntových) sluchátek Klipsch zahrnuje modely X6i, XR8i, X12i a X20i v cenovém rozpětí od cca 5 200 do 13 500 korun. Jejich společnou vlastností je promyšlený design s ohledem na maximální kvalitu zvuku a pohodlí i při dlouhodobém nošení a použití hodnotných, vysoce odolných materiálů. 

Referenční X6i

Sluchátka Klipsch X6i navazují na úspěšný model R6i a přinášejí řadu vylepšení. Samotná sluchátka jsou vyrobena jako zinkový odlitek a opatřena oválnými špunty s patentovaným tvarem, který skvěle padne do zvukovodu a dokonale jej utěsní před okolními ruchy. V balení jsou obsaženy špunty čtyř různých velikostí, aby byla sluchátka dokonale pohodlná opravdu pro každého.

Přestože je X6i základním modelem, rozhodně nemůžeme hovořit o low-endu – čemuž odpovídá i cena kolem 5 200 korun. Speciálně tvarovaná akustická komora sluchátek je osazena tlakovými výškovými měniči KG-723 s neodymovými magnety, které i při svém minimálním rozměru dokáží rozehrát v uších opravdový koncert. Zvuk sluchátek je čistý, nechybí mu středové frekvence a není přebasovaný, což je jinak častý neduh in-ear sluchátek.

Komfort používání zvyšuje i odolný kabel s nezamotávací úpravou a třítlačítkovým ovladačem s mikrofonem. Sluchátka X6i proto můžete použít i jako handsfree pro smartphony včetně zařízení s iOS.

Klipsch X6i

Technické specifikace Klipsch X6i

Frekvence

10-19 000 Hz

Citlivost

110 dB/mW

Impedance

50 Ohm

Hmotnost

18 gramů

 

 

Hybridní XR8i

Specialitou sluchátek Klipsch XR8i je kombinace tlakových výškových měničů KG-723 se subwooferem KG-065. Výsledkem je hybridní měnič KG-2365 AcuPass Two-Way Hybrid se dvěma neodymovými magnety, usazený v šasi ze zinkové slitiny a elastomeru. Za toto jedinečné řešení si Klipsch pro sluchátka XR8i z letošního veletrhu CES odnesl ocenění Innovation Awards.

Kvůli hybridním měničům je šasi sluchátek poněkud rozměrnější, což ovšem nijak neomezuje komfort při jejich nošení. Přispívají k němu i oválné špunty, u kterých si opět můžete zvolit ze čtyř různých velikostí. Nezamotávací kabel sluchátek je opatřen třítlačítkovým ovladačem a mikrofonem.

Sluchátka Klipsch XR8i poskytují opravdu mimořádně vyváženou reprodukci s řezavými výškami a hutnými basy – bez ohledu na preferovaný hudební styl a hlasitost poslechu. Dedikovaný subwoofer přitom umožnuje dosáhnout excelentní dynamiku zvuku bez nežádoucího zkreslení. Za cenu kolem 7 000 korun můžete očekávat opravdu mimořádný hudební zážitek.

Klipsch XR8i

Technické specifikace Klipsch XR8i

Frekvence

10-20 000 Hz

Citlivost

110 dB/mW

Impedance

50 Ohm

Hmotnost

25 gramů

 

 

Ultralehká X12i

S hmotností pouhých 15 gramů a pohodlnými oválnými špunty nejsou sluchátka Klipsch X12i v uších vůbec znát – tedy do okamžiku, než je oživíte hudbou z kvalitního zdroje.

Minimalistická sluchátka X12i mají šasi vyfrézované z jednoho kusu hliníku, což jim dodává mimořádnou lehkost i odolnost. Sluchátka mají v průměru pouhých 6 milimetrů a jsou osazena širokopásmovými tlakovými měniči KG-926 s frekvenčním rozsahem od 5 Hz do 19 kHz, které představují nejmenší a zároveň nejvýkonnější reproduktory v celé aktuální řadě in-ear sluchátek Klipsch.

Přestože jde o jedny z nejmenších in-ear sluchátek na světě, produkují X12i zvuk v audiofilské kvalitě prakticky v plném slyšitelném rozsahu. Miniaturním měničům nechybí dynamika a svěžest, se kterou dokáží reprodukovat hudbu všech stylů.

Výborná izolace od okolního ruchu a nízká hmotnost podporují maximální pohodlí i při dlouhodobém poslechu. Na kabelu s nezamotávací úpravou nechybí ovladač handsfree a stejně jako ke všem dalším sluchátkům Klipsch řady X je dodáváno cestovní pouzdro a klip k uchycení na oblečení. S cenou kolem 8 000 korun představují sluchátka Klipsch X12i dobrou investici pro posluchače, kteří chtějí kdekoli poslouchat hudbu v kvalitě, na jakou jsou zvyklí ze své domácí Hi-Fi soupravy.

Klipsch X12i 

Technické specifikace Klipsch X12i

Frekvence

5-19 000 Hz

Citlivost

110 dB/mW

Impedance

50 Ohm

Hmotnost

15 gramů

 

Vlajková loď X20i

Sluchátka Klipsch X20i s cenou kolem 13 500 korun představují v současné době nejen nejvyšší in-ear model v nabídce amerického výrobce, ale také jeden z nejlepších zážitků, který si můžete na cestách dopřát.

Šasi z chirurgické oceli v tmavé povrchové úpravě skrývá dvojici měničů – výškového KG-125B a subwooferu KG-926T, které společně tvoří dvoupásmový KG-2625 AcuPass Two-Way měnič. Díky tomu dokážou sluchátka X20i dosáhnout famózního frekvenčního rozsahu od 5 Hz do 40 kHz. Sofistikovaná dvoupásmová konstrukce přitom nemá nepříznivý vliv na hmotnost ani rozměry sluchátek, která jsou velmi pohodlná i při dlouhodobém nošení. Kabel sluchátek X20i lze odpojit a vyměnit a je opatřen třítlačítkovým ovladačem s mikrofonem.

Nejkvalitnější audiofilská sluchátka si samozřejmě žádají i maximálně kvalitní zdroj hudby – ideálně v některém z bezeztrátových formátů ve vysokém rozlišení, přehrávaném na zařízení s kvalitním zesilovačem a DAC převodníkem. Teprve pak X20i poskytnou zážitek z neskutečně přirozeného a čistého zvuku plného detailů. Pořízení sluchátek Klipsch X20i je poměrně velkou investicí, kterou ovšem ospravedlňuje každá skladba, kterou si jejich prostřednictvím vyslechnete.

special_kyberutoky

Klipsch X20i 

Technické specifikace Klipsch X20i

Frekvence

5-40 000 Hz

Citlivost

110 dB/mW

Impedance

50 Ohm

Hmotnost

22 gramů