Hlavní navigace

Nová technologie od Leap Motion je 200x přesnější než Kinect

 Autor: wtf
Leap Motion, malá společnost ze San Francisca, údajně vyvinula technologii na ovládání obrazovky pomocí pohybů, která změní způsob, jakým s displeji komunikujeme.
Jiří Paleček 25. 5. 2012

Sdílet

Nová technologie je podle všeho 200krát přesnější než Kinect od Microsoftu. I když Nintendo Wii a Microsoft Kinect přinesly nové možnosti ovládání displejů, nová technologie má ovládání pomocí gest proměnit k nepoznání. Leap Motion technologii zatím detailně nepopsal. "Naším cílem je zcela proměnit způsob, kterým lidé komunikují s počítači. Chceme jim nabídnout takovou revoluční novinku, jakou byla svého času počítačová myš," uvedl šéf Leap Motion Michael Buckwald.

Na demonstraci nové technologie se můžete podívat v tomto videu. Leap Motion plánuje, že z ní udělá otevřenou platformu, což znamená, že vývojáři pro ni budou moci vytvářet aplikace a další software. Podle Buckwalda Leap Motion již obdržel od vývojářů přes tisícovku dotazů. A to nejlepší nakonec: technologie by se měla ke koncovým uživatelům dostat co nejdříve a bude relativně levná. Leap Motion předpokládá, že USB zařízení a software potřebný pro její fungování bude prodávat za 70 dolarů.