Hlavní navigace

Nová verze cloudové služby Druva inSync umožní lepší správu

30. 3. 2012

Sdílet

 Autor: © T. L. Furrer - Fotolia.com
Nová verze cloudového úložiště Druva inSync umožňuje správcům IT vzdáleně mazat dokumenty v mobilních přístrojích. Druva mění i licenční politiku.

Společnost Druva představila verzi 5.0 svého softwaru inSync, který nabízí jednotné zálohování a přístup k datům buď na vlastních zařízeních zákazníka nebo v rámci pronajatých služeb v modelu SaaS. inSync umožňuje koncovým uživatelům zálohovat data ze všech svých zařízení do jednoho místa, které je dostupné nejen z těchto přístrojů, ale i z počítačů pomocí webového rozhraní. Nová verze softwaru také zavádí celou řadu nových možností správy datového úložiště i přístrojů k němu připojených. Jednou z nich je správa všech dat každého firemního uživatele z jednoho místa. Správci IT tak nyní mohou sledovat obsah mobilních zařízení, která používají zaměstnanci ve firmě, a vzdáleně odstraňovat soubory, které v nich nemají co dělat. Nová funkce dokonce umožňuje vymazat veškerý datový obsah smartphonu nebo tabletu nebo vyhledat konkrétní soubor určený k odstranění, vysvětlil Jaspreet Singh, generální ředitel Druvy.

Druva v souvislosti s tím změnila i princip poplatků za služby. Místo modelu napojeného na zařízení nyní přechází na model založený na uživateli. V případě privátního cloudu na vlastních zařízeních zákazníka účtuje 4 dolary (75 korun) měsíčně za jednoho uživatele. V případě varianty SaaS, kdy Druva pronajímá zákazníkovi kompletní službu včetně vlastních datových úložišť, zaplatí zákazník měsíčně za každého uživatele 6 dolarů (115 korun). Každý uživatel může mít za tuto cenu libovolný počet zařízení.

Cloudová služba inSync 5.0 spolupracuje s nástrojem Advanced Data Insight, který byl uveden v listopadu loňského roku. Tento nástroj poskytuje správcům IT sledovat charakteristiky souborů v jednotlivých koncových zařízeních, například přehled souborů podle typu, velikosti nebo historie změn. Umožňuje správcům sledovat i velikost datového prostoru, který jednotliví zaměstnanci využívají. „Tento nástroj může správce například využívat ke sledování míry zaplnění diskového prostoru. Umožňuje například také vyhledání největších e-mailových zpráv,“ řekl Singh.

Druva inSync je v současné době k dispozici pro operační systémy Android a iOS, Singh se zmínil o tom, že jeho společnost připravuje i verzi pro Windows Phone.