Hlavní navigace

Nová verze Firefoxu opravuje 11 chyb, z toho deset kritických

29. 9. 2011

Sdílet

Jedenáct zranitelností desktopové verze Firefoxu opravila Mozilla – formou upgradu na variantu 7.

Varianta 7 představuje už třetí verzi Firefoxu vydanou po přechodu na takzvaný zrychlený režim vydávání novinek, kdy je každých šest týdnů vydává nová varianta. Pro tuto strategii se Mozilla rozhodla v březnu tohoto roku.

Největším vylepšením Firefoxu 7 je snížení nároků na paměť při chodu programu – podle tvrzení výrobce oproti verzi 4 o až zhruba polovinu, i když to může být v některých případech jen o pětinu či o čtvrtinu.  Uživatelé toto vylepšení prý poznají rychlejším provozem. Výkon vylepšuje i nová implementace akceleračních technik.

Z opravených jedenácti chyb  je 10 označeno jako kritických, tedy těch s nejvyšším ratingem nebezpečnosti. Ta 11 měla označení „moderate." Dvě kritické chyby se týkají implementace WebGL, což je  3D renderingový standard.

Mozilla také uvedla Firefox 3.6.23, což je bezpečnostní update, který opravuje čtyři zranitelnosti. Firefox 3.6 byl uveden na trhu již v lednu 2010 a Mozill jej udržuje při životě mimo jiné i kvůli tomu, že je často nasazen v korporátním prostředí, kdy firmy nejsou schopny akceptovat zrychlenou strategii vývoje.

Další verze Firefoxu by se měla objevit začátkem listopadu.