Hlavní navigace

Nová verze iOS 5 odhaluje další funkce

28. 6. 2011

Sdílet

Apple uvolnil druhou beta verzi mobilního operačního systému iOS 5 určenou pro vývojáře, která obsahuje několik změn. K dispozici je také nová verze iTunes 10.5 beta 2 a Apple TV Software beta 2.

K novinkám v buildu 9A5248d iOS 5 patří bezdrátová synchronizace s počítači s Mac OS X. Ta vyžaduje nově vydané iTunes 10.5 beta 2 a také operační systém Mac OS X 10.6.8 nebo Lion. Přesto Apple doporučuje udělat prvotní synchronizaci raději po USB kabelu. Bezdrátová synchronizace se spustí automaticky při zapojení do elektřiny a při existenci obou zařízení v jedné síti jako spárovaných počítačů. Je možné si ji ale vynutit i ručně v menu Settings -> General -> iTunes Sync. Apple zdůrazňuje, že je potřeba dbát na to, aby nedošlo během bezdrátové synchronizace k výpadku napájení a přístroj s iOS je vhodné mít proto připojen ke zdroji.

Apple také upravil notifikace, které se objevují v bublinkách a upozorňují tak například na nové e-maily či SMS zprávy. Pokud se objeví nová událost, pro kterou je k dispozici notifikace, může se k ní uživatel jednoduše dostat stažením z horní části displeje.

Mezi další změny v iOS 5 beta 2 patří možnost zálohování do iCloudu nebo do počítači po prvním nastavení přístroje, dále došlo ke změnám v redesignu SMS zpráv a dalším minoritním úpravám, jako třeba v logu iCloudu či v možnosti spojovat hudební alba podle umělců. Opraveny byly i některé chyby.

iOS 5 beta 2 je k dispozici ke stažení pro registrované vývojáře z vývojářského centra Applu (Apple Dev Center).

Byl pro vás článek přínosný?