Hlavní navigace

Nová vlajková loď HTC 10

14. 4. 2016

Sdílet

 Autor: HTC
HTC představilo svůj nejnovější smartphone, na kterém pracovalo posledních 12 měsíců

HTC 10 přináší nový designový směr výrazných křivek vybroušených v masivním kovovém těle. Zkosené hrany zdůrazňují štíhlost telefonu a plynule přechází do přední části tvořené jediným kusem skla. HTC 10 bylo vystaveno 168 hodinám extrémních teplotních testů, s rozsahem od mrazivých -20° C po úmorných 60° C, 10 000 pádů, testu odření, koroze i testu prohnutí pod extrémním zatížením (tzv. bend test). 

HTC

S novou vlajkovou lodí HTC 10 přichází i nové fotoaparáty s optikou se světelností f/1.8 a optickou stabilizací obrazu. Hlavní fotoaparát je vybaven větším senzorem s 12 miliony UltraPixelů nové generace (velikost pixelu 1,55 um) a rychlým, laserovým autofokusem. Přední fotoaparát UltraSelfie snímá svět skrz širokoúhlý objektiv a je doplněn obrazovkovým bleskem.

Spuštění fotoaparátu trvá pouhých 6 desetin sekundy a laserové ostření druhé generace se postará o perfektně ostré snímky. Ostření je tak rychlé, že pracuje dokonce i v režimu sekvenčního snímání. Pro pokročilé uživatele je stále připraven režim Pro Mode, s jehož pomocí nastavíte všechny parametry snímání ručně a umožní i ukládání do formátu RAW.

HTC 10 v sobě dále spojuje 4K video a světově první záznam do 24bitového Hi-Res audia. Audiofilní konstrukce a komponenty zajistily HTC 10 certifikaci pro Hi-Res audio, která zaručuje, že hudba vašich oblíbených umělců bude znít tak, jak ji tvůrci zamýšleli. Sluchátkový zesilovač s dvakrát vyšším výkonem, než je běžné, schopnost upscalovat z 16bitů na 24 a velmi přesný D/A převodník fungují v perfektní souhře a produkují zvuk s nižším zkreslením. 

Nový systém Personal Audio Profile umožní vytvářet profily, které vyladíte pro svůj vlastní sluch tak, aby systém dynamicky upravoval zvukové frekvence pro každé ucho zvlášť. Přepracované dvoupásmové reproduktory HTC BoomSound Hi-Fi edition jsou vybaveny odděleným basovým a výškovým měničem stejně jako většina kvalitních externích reproduktorů a každý z nich pohání jeden výkonný zesilovač.

Čtečka otisků prstů odemkne zařízení během 2 desetin vteřiny a je vybavena algoritmem, který se neustále učí a s časem rozpoznání zrychluje a zpřesňuje. Telefon je optimalizován pro vysoký výkon i výdrž. Základním kamenem je nejnovější čipset Qualcomm Snapdragon s vylepšeným 4G LTE. Ten je doplněný o technologii Boost+, která snižuje spotřebu, zvyšuje výkon a poskytuje efektivní nástroje pro zabezpečení a správu aplikací. Mezi nimi například smart boost optimalizující využívání paměti, game battery booster snižující spotřebu energie při hraní her nebo systém PowerBotics, který automaticky detekuje a vypíná aplikace, které spotřebovávají abnormální množství energie. Díky tomu telefon šetří 30 % energie a poskytne až dva dny provozu na jedno nabití.

Telefon je také vybaven funkcí Quick Charge 3.0 a tak s přibalenou nabíječkou Rapid Charger nabijete jeho baterii z 0 na 50 % za pouhých 30 minut. 

Dostupnost

HTC 10 bude dostupné ve dvou barevných kombinacích Carbon Grey a Glacier Silver, datum zahájení prodeje na českém trhu zatím HTC neupřesnilo.