Hlavní navigace

Nová zálohovací řešení od EMC zvládnou i enormní nárůst objemu dat

Nové možnosti de-duplikace dat, disky s možností zastavení otáčení ploten a s nízkou spotřebou energie podle firmy EMC pomáhají zákazníkům snižovat náklady a zjednodušit zálohování a obnovu dat.
Pavel Louda 28. 5. 2008

Sdílet


Řadu nových produktů určených pro zálohování představila firma EMC. Novinky využívají nejnovější technologie včetně deduplikace dat, dočasného vypnutí otáčení disků (tzv. disk drive spin down) a nízkoenergetické disky, a oproti použití pásek tak výrazně snižují náklady na zálohování na disky.
Jde o tyto nové produkty:

· NetWorker Fast Start – Nová verze předkonfigurovaného balíčku Networker (zálohovací software EMC) je určena pro středně velké firmy. Toto řešení snižuje čas nasazení až o 75 % a počet kroků instalace až o 80 %. Software poskytuje řešení zálohování za jednotnou cenu, v jednom modelu a s jednoduchou instalací.

· Avamar Data Store Gen 2 a EMC Avamar 4.0 – Nejnovější verze nové generace řešení pro zálohování a obnovu využívá technologie globální de-duplikace u zdroje, přináší nové možnosti škálování, podpory a uživatelské přívětivosti a především možnosti zdvojnásobení zálohované kapacity systému. Zákazníci tak díky tomu spotřebují až o 43 % méně energie na zálohovaný terabajt, a sníží celkové náklady na vlastnictví o 25 % v porovnání s řešením první generace a až o 75 % v porovnání s páskou.

· Disk Library 3D 1500 a 3000 – Nové systémy zálohování na disky po síti LAN určené středně velkým firmám s využitím funkce deduplikace dat podle nastavitelných pravidel. K ukládání používá datová úložiště EMC se spolehlivostí na úrovni pěti devítek (tzv. 99,999 %). Společně s IP replikací zaručuje zákazníkům vysokou dostupnost svých dat. Zařízení také snižuje množství zálohovaných dat a splňuje podmínky pro vzdálenou ochranu dat bez nutnosti jejich fyzického přenášení na páskách.

· Disk Library 4000 – Otevřený systém virtuálních páskových knihoven (VTL) zahrnuje možnost deduplikace dat, funkci dočasného vypnutí disků a nejnovější velkokapacitní disky a disky s nízkou spotřebou energie, které snižují spotřebu energie a nároky na chlazení až o 47 %.