Hlavní navigace

Nová zbraň pro profesionální fotografy: zrcadlovka Canon EOS-1D X

23. 10. 2011

Sdílet

 Autor: Canon
Vlajková loď současné 10. generace digitálních zrcadlovek řady EOS od Canonu je konečně tady. Model EOS-1D X je určen zejména pro profesionální fotografy – bez ohledu na to, jestli fotí studiové snímky nebo sportovní reportáže.

Optika a mechanika přístroje je výsledkem 40 let výzkumu a vývoje japonské společnosti v oblasti profesionálních fotoaparátů. Elektronikou nový model navazuje na úspěšné předchůdce EOS-1D Mark IV a EOS-1Ds Mark III, a samozřejmě přidává i něco navíc.

Hlavní novinkou je 18,1 megapixelový full-frame CMOS snímač, který je schopen zachytit množství různých scén a objektů ve vysokém rozlišení, ohromující je i rozsah ISO, ten se pohybuje v hodnotách od 100 do 51 200 s možností rozšíření až na 204 800! Mezi další specifikace patří dva procesory DIGIC 5+, které nadvakrát redukují šum a jsou až 3x rychlejší než původní procesory DIGIC 5. Proto se EOS-1D X hodí i pro focení v nedostatečně osvětlených prostorech.

Navíc rychlé procesory umožňují fotit rychlostí až 12 snímků za sekundu při nejvyšším rozlišení se 14bitovou A/D konverzí, díky čemuž je Canon EOS-1D X nejrychlejší zrcadlovkou na trhu. Navíc ve vysokorychlostním režimu je možno zvýšit počet snímků až na 14.

Samozřejmostí je natáčení Full HD 1080p videa (s full-frame), ne až tak běžné jsou možnosti manuálního nastavení pro tuto funkci, třeba zaostření, expozice, frekvence snímků a dokonce i hlasitost. Přístroj navíc delší videa automaticky rozděluje po 4 GB.

Canon slibuje odolnou a zároveň lehkou konstrukci z hořčíkové slitiny pro každodenní používání, těšit se můžete i na samočisticí systém a odolný mechanismus závěrky pro až 400 000 cyklů. Velký displej přístroje má 3,2 palce a antireflexní povrch proti odleskům při prohlížení snímků na slunci.

Canon EOS-1D X je kompatibilní s veškerými objektivy a příslušenstvím série EOS. Cena pro český trh zatím nebyla stanovena.

soutez_casestudy


Byl pro vás článek přínosný?