Hlavní navigace

Nové funkce a nástroje ve Windows Phone 8.1

18. 2. 2014

Sdílet

 Autor: © Nokia
Vývojáři neudrželi tajemství pod pokličkou a na internet uniklo vývojářské SDK připraveného mobilního systému Windows Phone 8.1. Co nového tedy další verze přinese?

Informací o budoucích funkcích a nástrojích Windows Phone 8.1 se díky SDK na internetu objevila celá řada. Vývojáři Jeremy Sinclair a Jesse Leskinen z nich sestavili přehledný seznam, díky kterému si každý může udělat dobrou představu o podobě systému, kterému se také přezdívá Windows Phone Blue.

Hned na prvním místě seznamu je uvedena možnost sdílení zabezpečených bezdrátových sítí s ostatními kontakty v telefonu. Heslo přitom zůstane neviditelné, takže síť budou moci ostatní uživatelé používat pouze ve chvíli, kdy jim to dovolíte.

Nové možnosti získají také operátoři. Na dálku budou moci nastavit limity pro přenos dat, volné minuty a jiná omezení. Stejně tak budou moci do telefonů instalovat určité aplikace, jakmile dojde k rozpoznání jejich SIM karty.

Z uniklého SDK dále vyplynulo, že se změní způsob zobrazování upozornění ze sociálních sítí. Nově se tyto zprávy objeví v tzv. akčním centru po přejetí prstem po horní části displeje.

Uživatelé také dostanou možnost nastavení automatických aktualizací aplikací, možnost skenování dokumentů přes Office Lens, podporu šifrovaných emailů nebo lepší synchronizaci aplikací.

Kromě informací získaných z SDK po internetu koluje i řada dalších „zaručených“ zpráv o Windows Phone 8.1. Například se má již za hotové, že se v novém systému objeví hlasový pomocník Cortana, která má být jakousi obdobou známější Siri z iOS. Jiné zdroje zase hovoří o telefonech, na kterých se WP 8.1 objeví. Konkrétně má jít o přístroje Nokia Lumia 1820, Lumia 1525 a Lumia 1520V.

special_kyberutoky

Živě se rovněž diskutuje o pravděpodobném datu vydání aktualizace. Microsoft zatím nic nepotvrdil, ale různé zdroje se shodují, že k vydání dojde v červenci nebo v srpnu letošního roku. V tomto případě je ale řeč o finální spotřebitelské verzi. Vývojářskou verzi Windows Phone 8.1 by měl Microsoft uvolnit o něco dříve, nejspíše v dubnu, přičemž přístup k ní údajně získají pouze vývojáři vlastnící účet nástroje App Studio.