Hlavní navigace

Nové HTC 10 evo

5. 12. 2016

Sdílet

 Autor: HTC
Kvalitní zpracování, odolnost proti vodě a adaptivní USB-C sluchátka, která spolu s technologií přizpůsobí zvukový výstup sluchu každého uživatele
Radek Kubeš 5. 12. 2016

Společnost HTC představila novinku jménem HTC 10 evo. Multimediální smartphone s 5,5 palce velkým QuadHD displejem, výkonným procesorem Qualcomm Snapdragon 810, 3GB RAM a 32GB interního úložiště, rozšířitelného pomocí karet microSD. HTC 10 evo nabízí také inovativní USB-C sluchátka, která díky technologii HTC BoomSound Adaptive Audio přizpůsobí zvukový výstup specifikům sluchu každého uživatele. Zdokonalená konstrukce a design navazuje na vlajkovou loď HTC 10, tentokrát s ještě odolnějším 2,5D krycím sklem Gorilla Glass 5 a certifikací IP57. To znamená, že HTC 10 evo zvládne ponoření 1,5m pod vodní hladinu na dobu 30minut, prašné prostředí a méně nebezpečné pro něj budou i pády. Třešničkou na dortu je pak nejnovější operační systém Android 7.0 Nougat. 

HTC

Nová technologie HTC BoomSound Adaptive Audio představuje nejdramatičtější změnu v přístupu k mobilnímu poslechu hudby od doby, kdy se standardem stal konektor jack. Díky novému USB-C připojení sluchátek již nebude uživatel odkázán na univerzální charakteristiku zvukového výstupu, nebo ručně nastavovaný ekvalizér. HTC 10 evo spolu s novými sluchátky, která jsou součástí balení, upraví zvukový výstup podle struktury ucha posluchače a také hlučnosti prostředí, ve kterém se vyskytuje. Ať už se uživatel rozhodne pro poslech v tiché domácnosti, nebo v hluku rušné ulice, vždy si budeme moci vychutnat realistický přednes 24-bit Hi-Res audia do poslední noty.

Další novinkou je certifikace IP57, se kterou se uživatelé nemusí obávat nástrah běžného dne. Telefon se nezalekne prašného prostředí a vydrží i ponoření až do hloubky 1,5 metru. Kromě toho je vybaven nejnovější generací krycího skla Corning Gorilla Glass 5. Jedná se o nejodolnější krycím sklo na trhu, které při testech pádu z výšky 1,6 m přežilo v 80 % případů. Pryč jsou tak časy, ve kterých každý pád telefonu znamenal automaticky rozbitý displej.

Pro zachycení vzpomínek je HTC 10 evo opatřeno 16MPx fotoaparátem s optickou stabilizací obrazu (OIS). Ta vyrovná pohyb ve chvíli expozice, a tak zajistí, že fotografie, budou ostré i ve zhoršených světelných podmínkách. Uživatele potěší i rychlé spuštění fotoaparátu a fázové ostření, které zaostří do 0,3 s a tak umožní zachytit skutečně akční momentky.

Nechybí ani režim Pro, který nadchne každého fotografa. Kromě možnosti záznamu do formátu RAW a jeho následného vylepšení pomocí funkce Vylepšení RAW či vyvolání pomocí PC, nabízí i možnost manuálního nastavení všech aspektů fotografie, od expozičního času až po vyvážení bílé. Cizí mu není ani záznam videa ve 4K včetně Hi-Res zvuku s vysokým rozlišením.

Fanoušci selfie si také přijdou na své. HTC 10 evo přichází s 8MPx selfie fotoaparátem s funkcí Auto HDR, která si poradí s protisvětlem či šerem tak, aby uživatel nebyl ve snímku sám, ale i s prostředím ve kterém se nachází. Samozřejmostí je i širokoúhlá optika, se kterou se do záběru vejde celá rodina a displejový blesk, se kterým není problém pořídit skvělé selfie i v úplné tmě.

Moderní prostředí HTC Freestyle Layout umožňuje popustit uzdu své fantazii. Přesouvat ikony, nálepky a widgety, vrstvit je, seskupovat, propojovat nálepky s aplikacemi, anebo se zbavit ikon na obrazovce úplně. Aplikace Motivy od HTC poskytne široké portfolio předpřipravených návrhů a ty doplní o nabídku tisíců témat pro klasické rozvržení, která jsou vždy vybavena vlastními ikonami, pozadími a zvuky, takže umožní dodat telefonu osobitý styl.

HTC 10 evo přichází na trh s nejnovější verzí systému Android 7.0 Nougat. Uživatelé se tak mohou těšit na rychlejší multitasking a nové možnosti zabezpečení. Výraznou novinkou systému Android 7.0 je také režim rozdělené obrazovky, který umožňuje efektivně využít velký displej dvěma aplikacemi zároveň a výrazně tak zvýšit efektivitu práce se smartphonem.

Na efektivitu a pohodlí má vliv i vestavěná čtečka otisků prstů, s jejíž pomocí lze telefon odemknout během 0.2s a kterou lze využít k bezkontaktním platbám či odemykání aplikací zabezpečených uzamčením pomocí funkce Boost+. Která se také stará o to, aby telefon vždy fungoval plynule a spotřebovával přitom co nejméně energie z 3 200mAh velké baterie.

skoleni31_1

Cena a dostupnost

HTC 10 evo bude možné zakoupit za cenu 17 999 Kč.