Hlavní navigace

Nové hybridy Lenovo YOGA 300 a 500

14. 8. 2015

Sdílet

 Autor: Lenovo
Lenovo představuje novinky v rodině svých konvertibilních zařízení.

Jsou jimi 11,6palcový notebook YOGA 300 a Lenovo YOGA 500, který je k dostání ve 14 a 15,6palcovém provedení. Oba modely nabídnou díky svým čtyřem režimům použití stylový design, flexibilitu a vysoký výkon pro práci doma i zábavu na cestách. 

Lenovo

Konvertibilní zařízení Lenovo YOGA 300 a YOGA 500 mají díky své konstrukci možnost otočit displej o celých 360 stupňů. Mohou tak plynule přecházet mezi čtyřmi režimy použití - Notebook, Tablet, Stan a Stojánek. Uživatelé si tak mohou bez problémů vybrat ten nejlepší způsob používání podle aktuálních potřeb. Pro ještě snazší ovládání poslouží také předinstalovaný software Harmony, který intuitivně optimalizuje nastavení notebooku a doporučí uživateli nejvhodnější aplikace v každém režimu.

Obě novinky mají elegantní design, tenký profil a odlehčenou konstrukcí. Uživatelé, kteří často cestují jen s malým zavazadlem, ocení Lenovo YOGA 300 s hmotností pouhých 1,39 kg nebo 14palcový YOGA 500 s necelými dvěma kilogramy. Profesionálům, kteří pro efektivní práci vyžadují větší monitor, se bude pro pracovní cesty i do kanceláře hodit 15,6 palcový model YOGA 500 s nízkou hmotností 2,3 kg.

Lenovo YOGA 300 a YOGA 500 jsou určeny k práci i zábavě. Kombinaci dotykové obrazovky, výkonného procesoru a grafické karty doplňují ještě stereo reproduktory Dolby Home Theatre slibující výborný poslechový zážitek. Díky technologii Dolby Audio má každý ze čtyř režimů používání své vlastní nastavení zvuku, které zajistí kvalitní poslech hudby či sledování filmů.

Kromě výjimečné flexibility a skladnosti zaujme Lenovo YOGA 300 především svým 11,6palcovým HD displejem s úpravou proti odleskům a designovým vzhledem. Pod elegantním šasi v černém nebo bílém provedení se skrývá až čtyřjádrový procesor Intel Pentium N3540. V kombinaci s operační pamětí o velikosti až 4 GB DDR3L a integrovanou grafickou kartou Intel zvládne tento notebook bez problémů přehrávat multimédia či více náročných aplikací najednou.

Dostatek prostoru pro pracovní data i oblíbené filmy a hudbu zajistí úložiště o kapacitě až 64 GB eMMC nebo varianta až 500 GB+8 GB na hybridním disku SSHD. Příznivce čistě praktického užívání notebooků potěší také rychlé USB 3.0 doplněné o dva klasické USB konektory. Uživatelé jistě ocení i volitelné rozšíření záruky o ochranu proti náhodnému poškození, která pokrývá škody vzniklé při běžném užívání.

Lenovo YOGA 500 je navržen tak, aby splňoval požadavky každého uživatele, ať už jde o profesionály na služebních cestách, nebo o studenty mířící každý den do školy. Proto zůstává hmotnost ve 14 a 15,6palcovém provedení velmi nízká.

Stejně jako YOGA 300 přináší i zařízení YOGA 500 vícedotykový displej s širokými pozorovacími úhly a úpravou proti odleskům. Díky možnostem přepínání mezi jednotlivými režimy a větší pracovní ploše je práce s notebookem YOGA 500 ještě produktivnější. Dostatečný výkon pro hry, práci, zábavu či vlastní tvořivostzajišťují nejnovější procesory Intel Core.

Model Lenovo YOGA 500 je dodáván s předinstalovanými prémiovými aplikacemi Lenovo DOit, které uživatelům umožní zvládnout se svým notebookem ještě více. Patří mezi ně například SHAREit, která slouží k rychlému sdílení souborů mezi jednotlivými zařízeními i bez připojení k síti Wi-Fi.

Lenovo YOGA 300 je na českém trhu dostupný za cenu od 8 499 Kč včetně DPH. Lenovo YOGA 500 lze koupit ve 14palcovém provedení za cenu začínající na 14 999 Kč včetně DPH. 15,6 palcový model je pak k dostání za cenu od 15 999 Kč včetně DPH.