Hlavní navigace

Nové informace o Nexus 5X a 6P

22. 9. 2015

Sdílet

 Autor: Android Pit
Už 29. září představí Google nové Nexus telefony. Internet se však, již od vydání verze 2014 hemží zvěstmi, jak zařízení budou vypadat. Nové informace o chystaných Nexusech jsou stále specifičtější.

Už 29. září představí Google nové Nexus telefony. Internet se však, již od vydání verze 2014 hemží zvěstmi, jak zařízení budou vypadat. Nové informace o chystaných Nexusech jsou však stále specifičtější.


Podle AndroidPit bude Nexus 5 vyráběn opět LG jako kompletně nové zařízení, spíše než přepracované starší modely. LG Bullhead nebo Nexus 5X, jak je nový model nazýván, bude vybaven šesti či osmijádrovým CPU Snapdragon 808 (1.8GHz), Adreno 418 GPU a 3GB RAM. Mikroblogy na čínském Weibo ukázaly také screenshoty dalšího vybavení nového Nexusu a zdá se, že bude mít QHD display, čtečku otisku prstů a USB typu C.

Probíhají také diskuze o implementaci fotoaparátu z LG G4, který má laserový AF a Spectrum Color Sensor, nezdá se však, že by se tato technologie do Nexusu dostala, neboť v praxi neprojevila velmi odlišné výkony oproti standardu a jednalo by se o umělé navýšení ceny. Ze stejného důvodu nemůžeme u fotoaparátu očekávat ani jinými firmami obsazované PDAF ostření.

Huawei by poté měl vyrábět 5.7 palcovou variantu s QHD rozlišením a pod označením Nexus 6P. Krom společných vlastností s LG Bullhead, jako je QHD, čtečka otisků prstů a USB-C, není nic nového známo.

Huawei Nexus 6 (2015)

 

Předpokládá se procesor Snapdragon 810 nebo 820, fotoaparát z Huawei P8 a baterie s kapacitou 3500mAh. Každopádně oba telefony Nexus by měly přinést také Android 6 Marshmallow, který bude umět plně využít čtečku otisků prstů pro platby přes Android Pay a přinese mnohá vylepšení systému, notifikací i Google Now.