Hlavní navigace

Nové jméno pro známé služby

Nový telekomunikační subjekt v Česku - Telekom Austria Czech Republic - vznikl spojením společností Czech On Line a Etel.
Pavel Louda 4. 10. 2007

Sdílet


Telekomunikační společnost Czech On Line vystupující pod značkou Volný a společnost Etel se koncem září 2007 spojily. Společnost, která vznikla spojením vystupuje pod obchodním názvem Telekom Austria Czech Republic. Služby ale bude nadále nabízet pod značkou Volný.
Spojování společností Czech On Line a Etel bylo po schválení akvizice rakouskými regulačními orgány zahájeno 26. dubna 2007 a oficiálně bylo završeno zapsáním nové společnosti do obchodního rejstříku dne 27. září 2007. Spojením vznikla společnost aktivní v segmentu domácností, malých i středních firem a velkých korporací.
„Telekom Austria v názvu naší společnosti Telekom Austria Czech Republic poukazuje na silné mezinárodní zázemí a know-how naší mateřské společnosti, která působí v 11 zemích střední a východní Evropy. Jako Telekom Austria Czech Republic budeme naše služby i nadále nabízet pod značkou Volný, která zase poukazuje na zkušenosti s českým trhem,“ uvádí Clemens Wohlmuth, generální ředitel společnosti Telekom Austria Czech Republic.
Tímto krokem bylo dokončeno spojení společností po právní stránce. Propojení veškerých sítí, interních procesů a systémů bude dokončeno v průběhu příštího půl roku. Veškeré závazky obou společností byly převedeny na společnost Telekom Austria Czech Republic.
Spolu s novým názvem společnosti byly spuštěny i nové firemní internetové stránky www.telekomaustria.cz. Portál Volný.CZ (www.volny.cz) zůstává beze změn.