Hlavní navigace

Nové kamery Axis pro náročné

27. 4. 2017

Sdílet

 Autor: Axis
Axis oznamuje uvedení několika nových a vylepšených produktů pro náročné zákazníky

Axis představuje řadu AXIS FA, do níž patří modulární kamery pro vysoce diskrétní, a přitom cenově dostupný videodohled, a tři nové přírůstky do produktové řady AXIS P13, které nabízejí rozlišení 4K při plné snímkové frekvenci a které umožňují pokrýt velké plochy a poskytnout přitom obraz s velmi jemnými detaily. 

Axis

Modulární řadu AXIS FA tvoří následující samostatně prodávané jednotky: hlavní jednotka AXIS FA54, snímací jednotka AXIS FA1105 se standardním objektivem, snímací jednotka AXIS FA1125 s miniaturním objektivem a kopulová snímací jednotka AXIS FA4115 s objektivem s proměnnou ohniskovou vzdáleností. Tato řada umožňuje nainstalovat cenově výhodný a vysoce diskrétní dohled ve vnitřním prostředí, a to pomocí až čtyř kamer tvořících jediný kamerový systém. Hlavní jednotka AXIS FA54 dokáže streamovat video při plné snímkové frekvenci v rozlišení HDTV 1080p ze čtyř připojených jednotek současně přes pouze jednu IP adresu.

Video je zachycováno se širokým dynamickým kontrastem s parametry pro soudní dokazování (Forensic WDR), který je optimalizován pro podmínky se špatným osvětlením a pro záběry pohybujících se objektů. Hlavní jednotka AXIS FA54 má navíc podporu pro vyspělou analýzu videa a také je vybavena výstupem HDMI pro připojení k dohledovému monitoru nebo k obrazovce pro zobrazování sledovaných veřejných prostor (PVM – public view monitor), a díky tomu je tento systém ideální pro maloobchodní prodejní místa. Kamerové snímací jednotky jsou dostatečně malé, aby je bylo možné zabudovat do povrchů, konstrukcí nebo zařízení, a lze je instalovat ve výši očí například u vstupů do budov, aniž by budily pozornost. Pro připojení k hlavní jednotce AXIS FA54 slouží kamerovým jednotkám kabel o délce 8 metrů. Je rovněž možné použít volitelný kabel s délkou 15 metrů.

Síťové kamery pro vnitřní použití AXIS P1367 a venkovní použití AXIS P1367-E a AXIS P1368-E jsou přírůstky do vysoce respektované řady kamer AXIS P13 s pevnými těly, které jsou ideální pro městský dohled, veřejnou dopravu a prodejní prostory. Kamery mají vylepšenou světelnou citlivost, vyšší kvalitu obrazu a vyšší snímkovou frekvenci a mohou tak poskytovat video s rozlišením až 4K z rozlehlých otevřených ploch s náročnými světelnými podmínkami, jako jsou příjezdové haly železničních nádraží, městské plochy s velkým množstvím osob nebo parkovací prostory.

Model AXIS P1367/-E podporuje objektivy s paticemi CD a i-CS, zatímco kamera AXIS P1368-E s rozlišením 4K se dodává standardně s objektivy i-CS. Modely AXIS P1367-E a AXIS P1368-E jsou přímo určeny pro venkovní použití. Jsou vybaveny inovativní mechanickou základnou, která umožňuje snadnější přístup ke konektorům a kabeláži a poskytuje více místa pro volitelné objektivy. Kolejničky vestavěné do kamer zvyšují flexibilitu nasazení, protože umožňují instalovat objektivy s větším zoomem, které nabízejí větší detaily, jsou-li potřeba.

Dostupnost a cena

Produkty v řadě AXIS FA budou dostupné prostřednictvím prodejních kanálů společnosti Axis v květnu 2017. Hlavní jednotka AXIS FA54 se bude prodávat za doporučenou maloobchodní cenu 11 290 Kč a ceny snímacích jednotek AXIS FA budou v rozmezí 3 490 až 4 490 Kč.

Nové přírůstky do řady AXIS P13 budou k dostání prostřednictvím prodejních kanálů společnosti Axis v 2. čtvrtletí 2017 za doporučné maloobchodní ceny v rozmezí od 19 900 do 27 900 Kč.