Hlavní navigace

Nové kamery do auta od Mio

 Autor: Mio
Společnost Mio přináší „černou skříňku“, novou řadu zařízení MiVue – kamer do auta pro HD záznam jízdy.
Pavel Kreuziger 14. 11. 2012

Sdílet

Řada disponuje dvěma modely – MiVue 338 a 358, které jsou určeny pro záznam jak autonehody, tak vandalismu na parkovišti či dokonce vybržďování bezohledným řidičem, kterážto záležitost je dnes bohužel na denním pořáedku.

Pokud například na parkovišti opustíte váš vůz, kamera při zjištění pohybu aktivuje nahrávací režim a její optická soustava zajistí jasný obraz i za zhoršených světelných podmínek. Proto natočí třeba i projevy vandalismu nebo zloděje, který si chce přivlastnit vaše rádio. Záznam pak podle Tomáše Kudweise z českého zastoupení Mio můžete použít jako podklad pro jednání s pojišťovnou nebo Policií ČR.Mio MiVue

Kamera Mio MiVue 338 je vybavena 2palcovým displejem, Mio 358 pak 2,4palcovým. Obě mají širokoúhlý objektiv s rozsahem 120 stupňů, který eliminuje mrtvý úhel. Model 338 zaznamenává obraz v rozlišení HD 720p, model 358 potom ve Full HD 1080p. Komprimace videí probíhá za pomoci kodeku H.264.

Mio MiVue 358 navíc disponuje senzorem G snímajícím přetížení, který zaznamenává data ve formě grafu, ze kterého se například v případě dopravní nehody dá určit, odkud přišel náraz a jak k němu došlo. Tato kamera je vybavena také režimem fotografování pro záznam případné autonehody.

Obě kamery budou na českém trhu dostupné v průběhu listopadu, doporučená cena modelu MiVue 338 je 2 190,- Kč, modelu MiVue 358 potom 2 990,- Kč včetně DPH.