Hlavní navigace

Nové počítačové skříně Silencio S400 a S600

 Autor: Cooler Master
Cooler Master rozšiřuje portfolio tichých počítačových skříní a uvádí modely s pokročilými technologiemi a minimalistickým designem
Radek Kubeš 26. 6. 2019

Sdílet

Nové skříně byly navrženy jako konkurenceschopné dražšímu segmentu. Série Silencio tak dále vylepšuje své známé silné stránky, optimalizuje ticho a tepelnou účinnost. 

Cooler Master

Minimalistický zevnějšek počítačové skříně zahaluje její komplexní stránku. Skrytá ventilace a těsně přiléhající panely naznačují moderní pojetí zachovávající citlivý charakter kompletní série. Celková modularita ovlivňuje výkon a funkčnost. Vrchní panel lze zaměřit na větrání nebo odstínění hluku, zatímco přední panel je přizpůsobitelný díky oboustranným pantům. Takřka neviditelný rám předního panelu navržený pro volné proudění vzduchu charakterizují prázdné sloupce mezi dvířkami a tělem. Další konstrukční detaily dotažené k dokonalosti minimalizují hluk, maximalizují účinnost chlazení a dokreslují sofistikovaný, jemný design.

Za jednotlivými panely se ukrývají pečlivě umístěné materiály tlumící hluk. Tyto materiály prošly testy Cam64 od společnosti Sorama. Cam64 zobrazuje hluk, vibrace a rezonanční křivky skrze několik vysoce citlivých mikrofonů. V porovnání s klasickými zvukoměry nabízí vizualizace hluku hlubší pohled na dynamiku zvuku a jeho dopad na kostru a panely počítačové skříně Silencio. Detailní pohled na maxima zvukového spektra pomáhá identifikovat nejvýraznější frekvence v daném rozsahu.

Měření a analýza získaných dat vedla k umístění materiálů tlumících zvuk. Tyto pak jsou kombinací s odlišnou hustotou, aby eliminovaly specifické frekvenční rozsahy. Speciální materiály integrované do jednotlivých míst dosahují lepších výsledků než použití jednoho druhu v celé skříni.

Ceny a dostupnost

Cooler Master Silencio S400 a S600 budou k dispozici na začátku července 2019 za doporučenou koncovou cenu 79,99 euro, resp. 89,99 euro. Verze s tvrzeným sklem pak za 89,99 euro a 99,99 euro.