Hlavní navigace

Nové smartphony Acer Liquid Z jdou s cenou pod tři tisíce

3. 3. 2015

Sdílet

 Autor: Acer
Společnost Acer na mobilním veletrhu v Barceloně představil dva zajímavé chytré telefony, které v sobě kombinují tenký a elegantní design s kvalitním fotoaparátem a výkonným přístrojem.

Dvě mobilní novinky z dílny Aceru rozšiřují řadu Liquid. Model Z220 s tenkou konstrukcí zaujme především ty, kteří přecházejí z klasického mobilu, model Z520 (na úvodním snímku) je zase určen pro všechny, kdo hledají kombinaci stylového vzhledu a funkcionality. 

 

Acer Liquid Z220

Tento chytrý telefon je určen pro uživatele všech věkových kategorií, kteří si chtějí koupit sekundární zařízení na párty či dovolenou. Díky 4" WVGA displeji s hustotou pixelů 233 PPI a možnosti Dual SIM je Liquid Z220 ideálním kompaktním cenově dostupným smartphonem. Nový design s textilním vzorem inspirovaným thajským hedvábím a obklopený rámečkem se stříbrnými pyramidami je ozdobou tohoto skutečně mobilního zařízení.

 

To se může pochlubit dvoujádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 200 s taktem 1,2 GHz, 5Mpx zadním fotoaparátem se záběrem širokým 89° a 2Mpx přední kamerou pro pořizování kvalitní snímků či autoportrétů. Funkce ovládání expozice umožňuje uživatelům nastavovat zaostření a jas odděleně pro lepší řízení expozice a zachycení dokonalého snímku.

Z220 bude prvním smartphonem Aceru vybaveným novou verzí operačního systému Android 5.0 (Lollipop) s jasnějším, plošším a příjemnějším vzhledem, která počítá s 8GB úložištěm a 1 GB paměti RAM, aby byl zajištěn hladký chod Androidu.

Model Z220 bude v Evropě k dostání od března, předpokládaná cena na českém trhu by měla začínat na 2 499 korunách.

 

Acer Liquid Z520

Nejnovějšímu přírůstku do řady Z přibyla díky hlasem ovladatelnému přednímu fotoaparátu možnost bezdotykového pořízení autoportrétu, zároveň byla navýšena kapacita vnitřního úložiště na 8 GB. Zadní 8Mpx fotoaparát s automatickým ostřením má LED blesk pro pořizování ostrých a brilantních snímků.

Jak milovníci hudby, tak filmový fandové již nebudou potřebovat externí reproduktory, technologie DTS™ Studio Sound jim přinese úžasný stereo zvuk s větší intenzitou, vyšší čistotou vokálů a přirozenějšími detaily.

Acer Liquid Z520 se v Evropě prodávat od května, česká cena by měla začínat na 2 999 korunách.

 

Oba smartphony se mohou pochlubit režimem Acer Quick Mode se třemi různými profily pro různé uživatele a věkové skupiny:

  • Základní režim (Basic Mode): pro mládež s napevno nastaveným voláním a textovými funkcemi
  • Snadný režim (Easy Mode): pro ty, kdo rádi surfují s přístupem k rychlým zprávám, rádiu, počasí, hodinám a k často volaným kontaktům
  • Standardní režim (Standard Mode): pro uživatele, kteří jsou předem obeznámeni s prostředím operačního systému Android