Hlavní navigace

Nové technologie na poli pojišťovacích produktů. Co přinesly internetové srovnávače?

 Autor: epojisteni.cz
Kdy jste byli naposledy při sjednávání cestovního, havarijního nebo jiného pojištění osobně na pobočce, abyste si zjistili podmínky a nechali si doporučit nejlepší produkt? Pravděpodobně už to bude hodně dávno. Tuto roli v posledních letech převzaly tzv. internetové srovnávače.
PR článek 28. 8. 2018

Sdílet

Srovnávače jako Srovnejto.cz umožnily zorientovat se v čím dál tím větší a nepřehlednější nabídce jednotlivých pojišťoven. Nabízejí kalkulačky pojištění, žebříčky i všechny potřebné informace na jednom místě. Tím „spravily“ hlavní neduh tradičních pojišťoven: rozvinuly transparentní systém v oboru, který si zakládal na složitých kombinacích a vytáčkách.

Umělá inteligence

Zásadní změnou i impulsem k pohybu tradičních korporací je také jejich přístup k novým technologiím. Své služby poskytují od prvopočátků online a využívají pokročilé systémy, mezi které patří i umělá inteligence, prozatím například v podobě chatbotů. I to je důvodem ke stále větší popularitě srovnávačů, protože klasické pojišťovny příliš spoléhají na svůj status quo a podceňují digitalizaci svých služeb.

Proaktivní zákaznické služby

Srovnávací služby také kombinují dva neocenitelné aspekty – nechávají uživateli čas na rozmyšlení si svého výběru, ale všechno, co k němu potřebuje, mu nezávisle a rychle poskytnou. Ať už se jedná o detailní informace konkrétního balíčku, kalkulace nebo rovnou sjednání. Předcházejí zmatení zákazníků a na podpoře, která je rozdělená do více online kanálů, se tak proaktivně mohou věnovat zbývajícím problémům.

Zvyšování důvěry v oboru

Stejně jako online ubytovací služby nebo služby sdílené ekonomiky si internetové srovnávače budují navíc větší důvěru díky přímému hodnocení, recenzím a transparentním řešením. Mnohé z nich, například ePojištění.cz, poskytují uživatelům také celkový přehled o svých kalkulacích a sjednaných pojištěních napříč oblastmi a koncovými firmami.

Tip na závěr: Pokud právě přemýšlíte o novém povinném ručení či jiném typu pojištění, přečtěte si pár rad, jak při výběru ušetřit.