Hlavní navigace

Novinka od Asusu - Zenfone 2 ZE500CL

 Autor: Asus
Asus uvádí na český trh model Zenfone 2 ZE500CL, který ve střední třídě zaujme poměrem ceny a výbavy. Novinka design shodný s modelem Zenfone 2 ZE551ML, nabídne však displej s o něco menší úhlopříčkou 5 palců a HD rozlišením.
Adam Kencki 7. 7. 2015

Sdílet

Asus uvádí na český trh model Zenfone 2 ZE500CL, který ve střední třídě zaujme poměrem ceny a výbavy. Novinka design shodný s modelem Zenfone 2 ZE551ML, nabídne však displej s o něco menší úhlopříčkou 5 palců a HD rozlišením.

O výkon zařízení se stará procesor Intel Atom s taktem 1,6 GHz podpořený 2 GB operační paměti. Telefon s 8Mpx fotoaparátem disponuje rychlou spouští a technologií PixelMaster. Samozřejmostí je také podpora všech evropských mobilních LTE sítí, které zvládnou data na internetu přenášet rychlostí až 100 Mb/s.

Asus Zenfone 2 ZE500Poznávacím znakem telefonů ZenFone 2 je oblá zadní strana, s krytem imitujícícím kovovou úpravu. Atypické je umístění tlačítek hlasitosti, která se nacházejí na zádech telefonu hned pod hlavním fotoaparátem. Toto řešení umožňuje snadnou regulaci hlasitosti ukazováčkem. Příjemná je i další nová funkce - k probuzení nebo uspání telefonu stačí jen poklepat prstem na jeho displej.

Pětipalcový displej nabízí HD rozlišení (1280x720) a hustotu obrazových bodů (294 ppi). Díky IPS panelu má i výborné pozorovací úhly až 178 stupňů. Sklo displeje typu Gorilla Glass 3 je odolné proti poškrábání a snese i hrubší zacházení.

Procesorem Intel Atom Z2560 s frekvencí 1,6 GHz. 2GB operační paměť smartphonu umožňuje plynulý výkon bez zasekávání i při mnoha spuštěných aplikacích na pozadí. K internetu se bezproblémově připojíte buď prostřednictvím Wi-Fi připojení nebo rychlých LTE sítí (4G). Zenfone 2 ZE500CL podporuje všechny frekvence LTE sítí využívané českými mobilními operátory.

Zadní fotoaparát telefonu má rozlišení 8 megapixelů, světelnost f/2.0 a využívá také technologii Pixel Master.
Ukládat videa, fotky a hudbu můžete na zabudovanou 16GB paměť rozšiřitelnou o dalších 64 GB pomocí micro SD karty. Zenfone 2 disponuje baterií o kapacitě 2500 mAh, která mu zajistí dostatek energie na celý den.

Zenfone 2 ZE500CL se již v Česku prodává za 5 490 Kč.