Hlavní navigace

Novinky (nejen) pro hráče tělem i duší

Společnost TNTrade přináší na český trh několik zajímavých novinek, které jistě potěší každého hráče i milovníka filmů a dalších multimédií, jenž by rád vyzkoušel něco n...
Redakce 29. 11. 2011

Sdílet


Společnost TNTrade přináší na český trh několik zajímavých novinek, které jistě potěší každého hráče i milovníka filmů a dalších multimédií, jenž by rád vyzkoušel něco nového.
První dvě z novinek, náhlavní displeje pro zobrazení virtuální reality, nesou označení iWear WRAP 1200 a 1200VR a byly vyvinuty firmou VUZIX. Společnost VUZIX dodává profesionální náhlavní displeje například pro francouzskou armádu, nové modely ale míří hlavně na domácí uživatele. Rozdíl mezi oběma přístroji je ten, že zatímco první z nich j určen spíše kinofilům, druhý (se zkratkou VR v názvu) ocení zejména hráči.
Obě zařízení vypadají jako běžné sluneční brýle a mohou se chlubit nejvyšším rozlišením, jaké je v současné době v oblasti náhlavních zařízení k dispozici. Dva displeje, z nichž každý je umístěný před jedním okem, mají rozlišení 852 × 480 pixelů a diváka doslova ohromí – pokud si brýle nasadíte, uvidíte něco jako syntézu obou displejů a připadáte si, jako byste se dívali na obrazovku s úhlopříčkou 75 palců ze vzdálenosti 3 metrů.
VUZIX iWear WRAP 1200(VR) podporuje i 3D video, nativní je však dvojrozměrné zobrazení, mimochodem ve standardních 16 milionech barvách (24-bit true color). Model 1200 dokáže přepínat mezi poměrem stran 16 : 9 a 4 : 3. Mezi výhody obou zařízení patří ještě nízká hmotnost (kolem 85 gramů) a také nezávislé nastavování zaostření pro každé oko.
K modelu 1200 dostanete i kompozitní AV kabel pro iPod Touch nebo iPhone, a tak jej můžete používat i na cestách. No řekněte sami, kdy jste naposledy měli možnost sledovat v autobuse film na obrazovce dvoj- nebo i trojnásobně větší, než má vaše televize? Mobilitu zajišťují rovněž připojená sluchátka izolující ruchy zvenčí, stejně jako napájení pomocí tužkových baterií typu AA, přičemž dva nabíjecí články NiMH jsou součástí balení; navíc dostanete i USB nabíječku. Herní zařízení 1200VR lze analogicky propojit především s PC a notebooky, a to prostřednictvím VGA či DVI konektoru nebo USB 2.0 portu.
Další novinkou je česká verze herní klávesnice Tt eSPORTS Challenger Ultimate, dodávaná i s českým potiskem kláves. Tato designově velice zdařilá klávesnice už je sice na trhu nějaký ten pátek přítomná, bohužel však dosud pouze ve verzi americké.
Samotné zařízení má velice dravý vzhled a ostré hrany. Podložce pro ruce vévodí velké logo výrobce Tt (Thermaltake), klávesy jsou prakticky podsvícené. Tedy nejen prakticky, ale i efektně, a to díky zvláštnímu uživatelskému rozhraní a technologii Wizard 256, jejíž pomocí lze pro podsvícení nastavit jednu z 256 tisíc barev a tuto barvu pak uložit pro konkrétní uživatelský profil. Navíc se můžete rozhodnout, zda chcete barvě podsvícení přizpůsobit i logo.
Skvělým doplňkem klávesnice je pár audio „jacků“ (tedy jeden standardní zvukový vstup a jeden výstup) umístěných přímo na zařízení, do nichž si můžete zapojit třeba headset. Tato možnost eliminuje nutnost nepraktické instalace headsetu v rámci skříně počítače.
Hned vedle sady pro headset se nachází dva USB 2.0 konektory, které plní obdobnou praktickou funkci jako audio jacky. Klávesnice tak funguje v podstatě také jako USB rozbočovač.
V již zmíněném uživatelském rozhraní naleznete kromě funkce nastavování podsvícení Wizard 256 i další možnosti. Například si zde můžete nastavit až pět herních profilů s funkcemi pro speciální makro a single klávesy, které nesou označení T1–T14 a jsou umístěny na levém i pravém okraji klávesnice. Nemusíte tak složitě vyhledávat konkrétní písmenko pro aktivaci nějaké funkce ve hře, kde je často důležitá rychlost a rychlá reakce. Prostě si zapamatujete, že jste danou funkci uložili pod klávesu T3. A pokud vám nastavení přestane vyhovovat, jedním kliknutím ho resetujete.
Další součástí klávesnice jsou klasické multimediální klávesy, které naleznete v pravém horním rohu zařízení. Specialitu potom představuje chladící větráček, jenž udržuje hráčovy ruce suché, a dále 64 kB vnitřní paměti klávesnice, na níž můžete ukládat jednotlivé herní profily.

www.tntrade.cz