Hlavní navigace

Novinky Nokie na MWC: Dva smartphony a dva "skorosmartphony"

28. 2. 2013

Sdílet

 Autor: IDG News Service
Finská Nokia se pokouší oslovit další skupiny zákazníků - představila čtyři navzájem poměrně odlišné telefony - nové smartphony řady Lumia a dva nízkorozpočtové telefony s osekanými internetovými funkcemi.

Modely Nokia Lumia 520 a 720, odhalené v Barceloně, doplňují portfolio smartphonů finské společnosti vybavených operačním systémem Windows Phone 8, Nokia 301 a 105 jsou potom telefony bez Windows, které uživatelům nabízejí mnohé funkcionality smartphonů za nízkou cenu.

Lumia 520 je prozatím cenově nejdostupnějším smartphonem s Windows Phone 8 od Nokie. Maloobchodní cena byla stanovena na pouhých 139 Euro, v českých podmínkách by se mělo jednat o cenu kolem čtyř tisíc Kč. Perspektivní model sdílí čočky fotoaparátů či funkce jako Nokia Music s vlajkovou lodí řady, Lumií 920. Lumia 520 je čtyřpalcové zařízení, které je dostupné v pěti různých barvách. V následujících měsících se novinka začne prodávat v Hongkongu a Vietnamu, do Evropy a zbytku světa by pak měla přijít v průběhu léta.

Lumia 720

O něco výše v řadě se nachází Nokia Lumia 720. Smartphone střední třídy s Windows Phone 8 nabízí výborný výkon fotoaparátu a disponuje 4,3palcovým dotykovým displejem. Digitální fotoaparát Lumie 720 je vybaven optikou Carl Zeiss a clonovým číslem f/1.9. Telefon se může pochlubit bezdrátovým nabíjením. Lumia 720 se začne prodávat v Asii, později se dostane také do Evropy. Očekávaná cena bude 249 Euro.

 

ICTZ23

Nokia na veletrhu Mobile World Congress odhalila také modely Nokia 105 a Nokia 301. Jedná se o telefony se základními internetovými funkcemi zaměřené na rozvojové a rozvíjející se trhy Afriky, Asie a Pacifiku, Evropy, Indie, Středního východu a Latinské Ameriky. Celkově nízkorozpočtové telefony cílí na zhruba 120 zemí světa. Minimální výbava se odráží v ceně: Nokia 105 by měla stát 15 Euro, tedy přibližně čtyři stovky.

Zdroj: IDG News Service