Hlavní navigace

Novinky od Adobe: Photoshop Elements 10 a Premiere Elements 10

28. 10. 2011

Sdílet

 Autor: Adobe
Nadšenci pracující s videem a fotografiemi se opět dočkali: společnost Adobe vydala 10. verzi nejoblíbenějších a jedněch z nejucelenějších editačních nástrojů pro komplexní úpravu obrázků a videa: Photoshop Elements a Premiere Elements.

Oba balíky nabízejí všechny funkce, které lidé potřebují pro snadné vytváření, úpravy a sdílení svých fotografických a video vzpomínek. Dle Winstona Hendricksona, viceprezidenta divize Digital Imaging Products společnosti Adobe, dnes lidé, zvyklí fotografovat, více než kdy jindy experimentují s úpravou videa. Je to dáno tím, že natáčení HD videa je v podstatě standardní funkcí většiny nových fotoaparátů. Proto Adobe přináší nový způsob stříhání videa, který je pro fotografy přirozený a snadný.

Photoshop Elements 10 slaví desáté výročí od prvního uvedení na trh. Balík využívá stejný softwarový engine jako Adobe Photoshop, který je standardem digitálního zpracování obrazu. I začátečníci zvládnou bez problémů upravit snímky díky intuitivním editačním průvodcům pro jednotlivé efekty.

Mezi těmito efekty se oproti předchozí verzi PSE samozřejmě nachází i úplné novinky, jako třeba 30 nových efektů Smart Brush aplikovatelných pouhýn tahem štětce, nebo text, který automaticky sleduje obrys předmětu. Uživatelé Facebooku navíc nově mohou označovat fotografie na základě seznamu svých přátel.

Premiere Elements 10 se zase zaměřuje na uživatele, kteří rádi tvoří domácí videa a chybí jim k tomu efektivní software. PE 10 obsahuje nástroje, které mohou kupříkladu upravit barvy v rámci celého filmu nebo jeho sekvence v několika málo okamžicích. Funkce Instant Movie zase inteligentně uspořádá jednotlivé záběry do jednoho filmu. Dokončené projekty lze ihned sdílet na YouTube a Facebooku a exportovat i ve formátu AVCHD.

skoleni

Organizér, který je společný pro oba balíky, umožňuje jednoduše spravovat všechna digitální média, od vyhledávání fotografií podle obsahu po odstraňování duplicitních souborů. Také máte možnost si zakoupit v rámci služby Adobe Elements Plus 20 GB prostoru online pro zálohy vašich projektů. Zároveň získáte přístup k online knihovně návodů, předloh, šablon, filmových témat a efektů.

Kompletní balík Adobe Photoshop Elements 10 a Adobe Premiere Elements 10 se prodává za cenu 2 790,- Kč bez DPH, jednotlivé části potom po 1 840,- Kč bez DPH. Ukázková videa k oběma programům naleznete zde.