Hlavní navigace

Novinky od LG: smartphony Optimus Sol a Optimus Hub

24. 11. 2011

Sdílet

 Autor: LG
Společnost LG nedávno představila dva nové chytré telefony, které běží na operačním systému Google Android 2.3.4.

Model Sol, tedy Slunce, je smartphone tenký pouze 9,8 mm. Chlubí se Ultra AMOLED displejem s úhlopříčkou 3,8 palce. Druhý z nové dvojice, Optimus Hub, je zaměřen především na mladé uživatele, jejichž prioritou je kompaktnost a výkon. Cenově se bude pohybovat ve střední třídě.

LG E730 Optimus Sol

Kromě tenkého designu je jeho hlavní devizou především již zmíněný Ultra AMOLED displej s rozlišením WVGA, který je dobře čitelný i na ostrém slunci. Z technického hlediska je nový mobil vybaven procesorem běžícím na frekvenci 1 GHz a pětimegapixelovým fotoaparátem s autofokusem.

LG E510 Optimus Hub

Optimus Hub je klasickým zástupcem smartphone střední třídy. Jeho výkonný procesor má frekvenci 800 MHz, kromě toho se uvnitř telefonu nachází speciální grafický procesor Adreno 200. Model je vybaven TFT displejem s úhlopříčkou 3,5 palce a stejně jako jeho větší kolega disponuje fotoaparátem s automatickým ostřením a rozlišením 5 megapixelů.

Systém Google Android 2.3.4, který byl použit v obou nových smartphonech řady Optimus, zahrnuje především vylepšené řízení spotřeby, čímž prodlužuje životnost baterie o 20 – 30 procent. Model Sol lze navíc používat v úsporném, tmavém režimu, který výrazně prodlužuje dobu mezi jednotlivými nabíjeními.

soutez_casestudy

Oba telefony budou k dispozici již v prosinci 2011, LG Optimus Sol se bude prodávat za doporučenou maloobchodní cenu 7 190,- Kč, Optimus Hub potom za 4 990,- Kč včetně DPH.


Byl pro vás článek přínosný?