Hlavní navigace

Novinky od Nokie: Lumia 920 a 820 se systémem Windows 8

5. 9. 2012

Sdílet

 Autor: Nokia
Společnost Nokia představila své nové modely na platformě Windows Phone 8 – Nokia Lumia 920 a Nokia Lumia 820. Nokia Lumia 920 je vlajkovou lodí na platformě Windows Phone 8. a nabízí inovaci v oblasti focení Nokia PureView. Ta využívá pokročilou technologii plovoucí čočky.

Společnost Nokia představila své nové modely na platformě Windows Phone 8 – Nokia Lumia 920 a Nokia Lumia 820.

Nokia Lumia 920 je vlajkovou lodí na platformě Windows Phone 8 a nabízí inovaci v oblasti focení Nokia PureView. Ta využívá pokročilou technologii plovoucí čočky.

Nokia Lumia 920Fotoaparát v Nokia Lumia 920 je schopný pojmout bez použití blesku až pětkrát víc světla než ostatní chytré telefony, díky čemuž umožňuje zachytit ostré, jasné obrázky a video v interiéru i ve tmě.

Nokia Lumia 920 také přichází s aplikací Městské info Nokia (Nokia City Lens), nejnovějším přírůstkem do balíčku lokalizačních nástrojů společnosti Nokia. S touto aplikací stačí namířit fotoaparát na ulici a přes snímanou scénu se zobrazí informace o restauracích, obchodech, hotelích i budovách, a usnadní se tak uživatelům objevování jejich okolí. City Lens je první z aplikací pro tzv. rozšířenou realitu, která je dostupná také v Nokia Mapách. Díky tomu lze snadno přepínat mezi zobrazením map a zobrazením rozšířené reality a snáze se zorientovat v okolí.

Nokia Lumia 920 je vybavena baterií s doposud největší kapacitou kterou Nokia použila (2000 mAh) a vůbec poprvé také s vestavěným bezdrátovým nabíjením.

 

Nokia Lumia 820

Nokia Lumia 820 je telefonem střední třídy, který nabízí vysoký výkon v kompaktním balení. I když Lumia 820 přichází se stejnou konstrukcí těla z jediného kusu polykarbonátu podobně jako špičkové modely z rodiny Lumia, nabízí výměnné kryty. Díky tomu si uživatelé mohou vybrat z řady barev i možnosti bezdrátového nabíjení. Pod krytem se pak nachází prostor pro paměťovou kartu microSD.

 

Partneři v oblasti bezdrátového nabíjení

Nokia dnes také představila nové partnery a řadu příslušenství pro bezdrátové nabíjení. Nabíjecí polštářek Fatboy přináší zábavnou formu, jak nabít svůj telefon. Společnost JBL zase představila bezdrátovou nabíjecí dokovací stanici kombinovanou s reproduktorem se špičkovým zvukem a retro designem JBL PowerUp Wireless Charging Speaker for Nokia.

Nokia Lumia 920 bude dostupná ve žluté, červené, šedivé, bílé a černé barvě. Nokia 820 se bude nabízet v červené, šedivé, azurové, nachové, bílé a černé.

Oba telefony budou celosvětově dostupné ve variantách pro pětipásmové LTE a HSPA+ a na trhu se objeví později v tomto roce. Přesné ceny a data uvedení na trh představí společnost Nokia před zahájením samotných dodávek v jednotlivých zemích.

 

Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 820

Displej

4,5“ Nokia PureMotion HD+ WXGA IPS LCD

Super Sensitive touch

Nokia ClearBlack s módem vysokého jasu a vylepšeními pro čtení na přímém slunci

4,3“ ClearBlack OLED WVGA 800x480

Super Sensitive touch

Nokia ClearBlack s módem vysokého jasu a vylepšeními pro čtení na přímém slunci

Akumulátor

2000 mAh s integrovaným bezdrátovým nabíjením Qi

1650 mAh s podporou pro bezdrátové nabíjení Qi

Procesor

1,5GHz Dual Core Snapdragon S4

1,5GHz Dual Core Snapdragon S4

Fotoaparát

8,7 MPx s pokročilou stabilizací obrazu Nokia PureView a optikou Carl Zeiss

Záznam videa ve Full 1080p HD při 30 fps

8 MPx Auto Focus s optikou Carl Zeiss

Dual LED flash

Záznam videa ve Full 1080p HD při 30fps