Hlavní navigace

Novinky z Computexu 2012: Hybridní tablet Asus Tai chi

5. 6. 2012

Sdílet

 Autor: Asus
Asus na letošním Computexu s novými zařízeními doslova roztrhl pytel. Jedním z nejzajímavějších je hybridní notebook a laptop v jednom, Asus Taichi. Po Lenovu Yoga tedy další zařízení, které má co do činění s tělocvikem.

Asus na letošním Computexu s novými zařízeními doslova roztrhl pytel. Jedním z nejzajímavějších je hybridní notebook a laptop v jednom, Asus Tai chi. Po Lenovu Yoga tedy další zařízení, které má co do činění s tělocvikem.

Asus vybavil Tai chi dvěma displeji. Podobné řešení jsme již měli možnost vidět u některých smartphonů a telefonů, takzvaných „véček“, samozřejmě v mnohem menším měřítku. Vnitřní displej notebooku má velikost 13,3 palců a vnější 11,6. Vnitřní displej ochrání před poškrábáním fakt, že je prostě vevnitř a zavřením mu nic nehrozí, jakým způsobem Asus před poškozením ochrání vnější displej, to nevíme. Opatrnosti však nebude nikdy dost.

Uvnitř tohoto odvážného tabletonotebooku se ukrývá procesor Intel Core i7 Ivy Bridge nejnovější generace a SSD disky různých kapacit. Operační paměť 4GB se zdá být dostatečná. Přítomnost dvou USB 3.0 portů nás rozhodně těší.

Asus Tai chi

CS24

Oba displeje podporují Full HD rozlišení a jsou postavené na technologii IPS+, která by měla zaručit velké pozorovací úhly a také kvalitní reprodukci barev. Na přední i zadní straně se nacházejí kamery a zajímavostí je, že oba displeje mohou být aktivní zároveň. Praktické využití vidíme v business sektoru při sdílení prezentací a podobně.

Menší displej podporuje dotykové ovládání a také stylus, k psaní poznámek rukou se tedy hodí skvěle. Asus také pracuje na možnosti využití obou obrazovek jako dvou nezávislých zařízení, tato možnost se však stále testuje. Asus Tai chi by se měl na trh dostat někdy v druhé polovině roku 2012.

Byl pro vás článek přínosný?