Hlavní navigace

Olympus představuje novou kompaktní D-SLR zrcadlovku E-620

26. 2. 2009

Sdílet

Dle zprávy společnosti Olympus je E-620 využívající 4/3 systém nejmenší a nejlehčí digitální zrcadlovkou s vestavěným stabilizátorem obrazu na světě. V prodeji bude na tuzemských pultech k dostání koncem dubna 2009.

Olympus E-620

E-620 je vybavena 7-zónovým duálním křížovým AF systémem, který poskytuje přesné a rychlé zaostřování. Vysoké rozlišení zabezpečuje 12.3 megapixelový High-Speed Live MOS senzor. Kompozice snímků je usnadněna díky Live View technologii a 6.9cm/2.7” výklopné a otáčecí HyperCrystal III LCD obrazovce. Zabudované umělecké filtry umožní majitelům E-620 vyjádřit své nálady a vidění zcela novým způsobem. Díky nim se Vaše fotky promění například na záběry s velmi výraznými až zářivými barvami, čímž vytvoříte hravý a výrazný pocit celé scény.

Tento konkrétní filtr se nazývá Pop Art. Dalšími uměleckými filtry jsou: Kamera obskura, Změkčení, Bledé & světlé barvy, Světlý tón a Zrnitý film. Kromě toho dokážete v živém náhledu v reálném čase přes sebe překrýt dva snímky a vytvořit tak jednu Multi Expozici. Při využití již pořízených RAW snímků můžete dokonce poskládat dohromady snímky tři. Samotný záběr pak nemusí mít neustále formát 4:3, ale můžete si vybrat jeden z mnoha volitelných formátů, jako např.: 3:2, 6:6, 16:9.

E-620 má vestavěný stabilizátor obrazu eliminující otřesy fotoaparátu až o 4 EV stupně. Mnohé situace focené za špatných světelných podmínek nebo s teleobjektivem tak bez potíží udržíte z ruky. Další výbavou E-620 je výklopná a otáčecí  6.9cm/2.7” HyperCrystal III LCD obrazovka s pozorovacím úhlem 176°, se kterou můžete nyní komponovat rozličné záběry z mnoha netradičních úhlů. Díky spolupráci živého náhledu na LCD a kontrastnímu systému zaostřování přímo na obrazovém senzoru, můžete nyní sledovat výsledky své práce ještě před samotným stisknutím tlačítka spouště.

Kvalitní nasvícení je zajištěno díky schopnosti fotoaparátu ovládat na dálku až tři bezdrátově řízené skupiny blesků – možnost poprvé nabídnutá u Olympus E-3. S volitelným gripem – přídavnou rukojetí – HLD-5, dokážete pořizovat jedinečné záběry na výšku, aniž by Vám při tom došla energie v bateriích. HLD-5 totiž pojme dvě baterie BLS-1 najednou.


soutez_casestudy

Ostření se 7 body


Jeden z nejvýraznějších prvků této digitální zrcadlovky je nový zaostřovací systém se 7mi bodovým duálním AF senzorem, který je tvořen pěti křížovými a dvěma standardními snímači. Tato technologie duálních křížových snímačů byla původně vyvinuta pro profesionální Olympus E-3. Nyní byla adaptována do zrcadlovky pro začínající a středně pokročilé fotografy: pět křížových snímačů funguje systémem využití horizontálních a vertikálních senzorů, které jsou navíc v páru a mají tak lepší schopnost rozeznat ideální bod zaostření pro každý exponovaný snímek. AF senzor samozřejmě dokáže spolupracovat s extrémně rychlými Supersonic Wave Drive (SWD) objektivy.


E-620  je dále vybavena vysokorychlostním Live MOS senzorem s rozlišením 12.3 megapixelů a nejnovější generací obrazových procesorů TruePic III+ umožňující kvalitu snímání rychlostí až 4 snímky za sekundu. Pokud při focení nebudete využívat živý náhled na LCD, můžete se vždy vrátit k optickému hledáčku, který pokrývá celých 95% plochy záběru a poskytuje 0,96x zvětšení.

Jedna z hlavních předností 4/3 systému se u E-620 projevuje v kompaktních rozměrech a nízké hmotnosti. Fotoaparát je samozřejmě vybaven antiprachovým filtrem Supersonic Wave Filter. Třešinkou na dortu jsou prosvícená tlačítka, díky kterým lze fotoaparát ovládat snadno i za úplné tmy, např. v divadle. Olympus E-620 si užijete s téměř celým příslušenstvím rodiny E-Systém. Je kompatibilní s více než 33 digitálními objektivy, různými typy blesků a dalším příslušenstvím.

Byl pro vás článek přínosný?