Hlavní navigace

Novou verzi vizuálního vývojového prostředí pro jazyk PHP představila firma CodeGear

16. 4. 2008

Sdílet

Delphi for PHP 2.0 zrychluje vývoj daty řízených aplikací typu Web 2.0.

Produkt Delphi for PHP 2.0 uvedla na náš trh společnost CodeGear. Podle výrobce se jedná v současnosti o jediné integrované vývojové prostředí (IDE) pro rychlou tvorbu interaktivních webových aplikací s možností vizuálního vývoje metodou táhni-a-pusť a výkonnou sadou komponent a šablon v jazyce PHP. Verze 2.0:
· Nabízí šablony HTML se zabudovaným dynamickým PHP, které vývojářům dovolí pracovat vizuálně na vývoji podle zásad Webu 2.0 a snadno spolupracovat s nástroji pro návrh HTML.
· Poskytuje obsažnou a hladce použitelnou podporu databází MySQL, CodeGear InterBase, Microsoft SQL Server, Oracle, PostgreSQL, Informix, Sybase, SQL Anywhere a IBM DB2 včetně možnosti budovat bohaté daty ovládané webové aplikace - bez nutnosti programování jakékoli databázové konektivity.
· Nabízí rozšířenou a rychlejší knihovnu vizuálních komponent (VCL) pro PHP s podporou populárních balíčků PHP a knihoven včetně Zend Framework.
· Přináší zvýšení produktivity a výkonu přidáním technologií pro detailní diagnostiku chyb a práci s kódem včetně formátování zdrojového kódu.
· Poskytuje nové vlastnosti pro ladění kódu v PHP a nové integrované profilování a ladění výkonu pro rychlou maximalizaci výkonu aplikací.

Michael Swindell, viceprezident CodeGear pro produkty k tomu dodává: "V první verzi Delphi for PHP jsme poprvé spojili jazyk PHP s rychlým vývojem aplikací. S verzí 2.0 zdviháme laťku v celém produktu. Zrychlujeme vývoj ve všech oblastech produktu a poskytujeme širokou řadu nových vlastností pro zvýšení produktivity, ladění a optimalizaci výkonu. Nabízíme podstatně širší podporu databázových systémů a populárních knihoven a balíčků PHP. Pravděpodobně nejvýznamnějším vylepšením je však nový systém šablon HTML, který umožní vývojářům v PHP snadno vytvářet bohaté aplikace v PHP v rámci šablon HTML a získat tak možnost úpravy populárními nástroji HTML."