Hlavní navigace

Nový 22” LCD monitor EV2216W pro kancelář a dohledová pracoviště s LED podsvícením

7. 10. 2013

Sdílet

 Autor: Eizo
Společnost EIZO uvedla v září 2013 na trh nový model v ekologicky úsporné řadě EV-EcoView vyvinutý speciálně pro kanceláře, dealing roomy nebo dohledová pracoviště.

22” LCD monitor Eizo EV2216W s rozlišením 1680 x 1050 a poměrem stran 16:10 zaujme jasným a úsporným LED podsvícením. Je osazen panelem TN s technologií UpView, která alespoň částečně eliminuje nežádoucí efekt „tmavnutí“ obrazovky při bočních úhlech pohledu. Panel je doplněn polomatnou povrchovou úpravou pro zamezení odrazů okolního světla se silně omezujícím třpytem na jednolitých plochách. Nově implementovaná funkce EcoView Optimizer 2 dokáže uspořit až 30 % energie snížením jasu podsvětlovacího systému za současného zvýšení zisku obrazu v tmavých plochách. Čitelnost textu tak zůstává zachována i při snížených hodnotách jasu podsvětlení.

cyber23


Standardem je funkce Auto EcoView pro automatické přizpůsobení jasu monitoru podle intenzity okolního osvětlení.


Novinkou je vylepšená funkce EcoView Sense 2 pro automatické vypínání a zapínání monitoru podle přítomnosti obsluhy, kdy jsou detekovány nejen pohyby, ale také vyzařované teplo z těla uživatele. Monitory umožňují snadné přepínání mezi pěti předvolenými videorežimy: uživatelsky nastavitelnými User1-2, a dále režimy sRGB, Movie a zejména Paper pro stále rozšířenější čtení elektronických knih a dalších dokumentů. Jednotlivé videorežimy lze pak libovolně přiřazovat různým aplikacím, tak aby se při kliknutí na ikonu příslušné aplikace monitor automaticky přepnul do uživatelem přiřazeného videorežimu.

Další vlastnosti:
- 3 videovstupy: DisplayPort, DVI-D a D-Sub15
- kontrast 1 000:1, jas 250 cd/m2
- integrovaný reproduktor 1W
- vypínač síťového napětí 220 V pro nulovou spotřebu
- monitory jsou dodávány v černém nebo též světle šedém provedení
- nová pětiletá záruka se vztahuje jak na vady elektroniky, tak na vlastní LCD panel

Byl pro vás článek přínosný?