Hlavní navigace

Nový Acrobat přinese integraci s EchoSign a jiná vylepšení

2. 10. 2012

Sdílet

 Autor: © Kapley - Fotolia.com
Adobe v pondělí představilo novou verzi desktopové aplikace Acrobat Reader pro vytváření a editaci dokumentů PDF. Hlavní novinkou má být integrace s cloudovými službami a programem MS PowerPoint.

Adobe Acrobat XIAdobe chce s Acrobatem XI reagovat na rostoucí počet tabletů a jiných zařízení s dotykovými obrazovkami, proto bude nová verze obsahovat optimalizované uživatelské rozhraní. Stejně tak společnost bere ohled na popularitu cloud computingu, což se odrazí na integraci Acrobatu s online prostředím pro elektronické podpisy EchoSign a službou pro správu formulářů FormsCentral. Obojí má přispět k snížení času stráveného při práci s dokumenty - jejich autorizaci, sdílení a analyzování.

Ve spojení s Acrobat Readerem bude také nově možné používat prezentační nástroj PowerPoint od Microsoftu. Při jejich propojení Adobe využije již existující integrace s editory Word a Excel, která uživatelům těchto aplikací umožňuje ukládat dokumenty přímo ve formátu PDF.

Společnost při prezentaci nové verze ještě vyzdvihla zavedení nástroje drag-and-drop, který výrazně zjednoduší úpravu textu a obrázků. Pro firemní zákazníky si Adobe připravilo například podporu Microsoft App-V ve spojení s Citrix XenApp či různá bezpečnostní vylepšení.

Pro standardní edici programu je pořizovací cena stanovena na 299 dolarů, při pouhém upgradu však nová verze vyjde jen na 139 dolarů za jednoho uživatele. Edice Pro pak bude stát 499 dolarů a při upgradu 199 dolarů. Firmy, které se zajímají o integrované cloudové služby EchoSign a FormsCentral, pak budou muset zaplatit 14,95, resp. 14,99 dolarů měsíčně za uživatele.