Hlavní navigace

Nový Acronis dokáže zálohovat také Facebook, zabrání i škodám ransomwaru

25. 1. 2017

Sdílet

 Autor: Acronis
True Image 2017 New Generation, novou verzi softwaru pro osobní zálohování dat s ochranou proti ransomwaru, doplněnou o Notary (verifikace dat na základě technologie blockchain) a ASign (služba elektronického podpisu), uvedl na trh Acronis.

Podle výrobce je to první řešení na trhu, které obsahuje funkci aktivní ochrany k detekci a prevenci před ransomwarovými útoky v reálném čase, dále pak automatickou obnovu všech dat a ochranu vlastní zálohovací aplikace.

True Image nabízí kompletní ochranu dat pro osobní i rodinné použití s využitím šifrování AES 256 a úložišti na nejrůznějších lokalitách včetně externích disků, NAS zařízení, síťových sdíleních a zabezpečeném úložišti Acronis Cloud.

 

Novinky v True Image ve verzi 2017 podle výrobce:

  • Active Protection pro aktivní ochranu před ransomwarem v reálném čase. Identifikuje neobvyklou aktivitu na počítačích a zabraňuje škodlivým aplikacím poškozovat uživatelská data, zálohy a zálohovací software. Behaviorální heuristika detekuje nové i známé ransomwarové útoky a brání před nimi, přičemž integrované zálohovací funkčnosti umožňují obnovit neomezený počet souborů jakékoliv velikosti.
  • Notary pro autentizaci dat na bázi blockchain. Nabízí certifikaci obsahu jakéhokoliv souboru a verifikaci obsahových modifikací v porovnání s původní verzí. Jedinečný „otisk digitálního souboru“ je uložen a v distribuované, nezměnitelné databázi postavené na technologii blockchain, která umožňuje uživatelům kdykoliv verifikovat autentičnost informací. To je důležité zejména v případě cenných dokumentů, jako jsou smlouvy, mediální záznamy a finanční dokumenty.
  • ASign pro certifikaci dokumentů chráněných technologií blockchain. Dovoluje více stranám vytvářet a certifikovat dokumenty se zabezpečeným a veřejně auditovatelným podpisem. Uživatelé mohou chránit své zálohované dokumenty, které jsou verifikovány s pomocí Notary a elektronicky podepsány – vše v rámci jednoho spolehlivého zálohovacího řešení.

Kromě toho nabízí novinka také řadu vylepšení, jako je třeba přepracované uživatelské rozhraní s přehledným webovým prostředím pro vzdálený přístup a správu dat, podpora NAS pro zálohovací zdroje a úložiště, bezdrátové zálohování mobilních zařízení na počítače Mac, šifrování dat pomocí AES 256, prohlížení a obnova souborů, možnost prohledávání všech cloudových záloh z mobilního zařízení.

Cloud22

Novinkou je i zálohování a obnova účtů na Facebooku – je tak možné prohledávání a obnova dat facebookového účtu na existující či nové účty s daty zašifrovanými a uloženými v cloudu Acronisu.

Cena se pohybuje od 2 800 Kč/rok v případě jednouživatelské licence s 1 TB záložního prostoru v cloudu až po 4 480 Kč za 5uživatelskou licenci, ve všech případech s možností zálohování libovolného počtu mobilů.