Hlavní navigace

Nový all-in-one PC od Aceru běží na Androidu

5. 1. 2014

Sdílet

 Autor: Acer/pcworld.com
Vypadá to, že Acer chce zkusit všechno, což dokazuje vydáním all-in-one počítače s operačním systémem Android, který bude v USA stát 1 100 dolarů.

Acer TA272 HUL má 27palcový displej s rozlišením 2 560 × 1 440 pixelů. Běží na Androidu 4.2 Jelly Bean a po technické stránce je vybaven procesorem Nvidia Tegra 4, 16 GB úložištěm, 2megapixelovou webkamerou a USB 3.0 portem. K dispozici jsou také vstupy HDMI a DisplayPort, takže může být použit jako externí monitor pro jiná zařízení. Acer neoznámil, kolik má jeho nový počítač paměti RAM, nicméně odhadujeme 1 nebo 2 GB.

Acer Android

Jinými slovy, jedná se o vnitřnosti běžného telefonu či tabletu s Andoridem vměstnané do mnohem většího dotykového rozhraní s výklopným stojánkem. Podle Aceru je all-in-one s Androidem ideální pro „domácí zábavu, surfování [na internetu] a sdílení“, což je rozumné stanovisko vzhledem k tomu, že Android je pro produktivitu na desktopové úrovni poněkud podstandardem.

special_kyberutoky

Na rozdíl od Windows nebo Mac OS X nemá Android žádný systém oken pro multitasking a nabízí jen primitivní podporu myši a klávesnice. K nevýhodám patří chybějící podpora pravého tlačítka myši, kontextových menu či technologie Adobe Flash.

Zdroj: IDG News Service