Hlavní navigace

Nový build Windows 10 ocení majitelé tabletů

6. 9. 2019

Sdílet

 Autor: Microsoft
Nové uživatelské rozhraní Windows 10 přiblíží tablety desktopům.

Microsoft testuje nový „tabletový mód“ pro zařízení 2v1, jehož rozhraní připomíná to ze současných desktopů. Zatím je součástí Windows 10 Insider buildu z kódovým označením 18970.

Nabízí více prostoru mezi ikonami na hlavní liště, v níž byl vyhledávací řádek smrštěn do jediné ikony, a naopak přibyla ikona pro klávesnici pro snadnější zadávání textu. Dotyková klávesnice se aktivuje automaticky po kliknutí do textového pole.

Mezi další novinky připravovaného buildu patří pro dotyk optimalizované prostředí Správce souborů anebo nové možnosti nástroje pro obnovu systému. Ten dosud probíhal lokálně z existujících souborů, nově však bude možné s vysokorychlostním připojením obnovit Windows z cloudu.

Cloud22

Uživatel si bude moct mezi oběma variantami vybrat, při obnovování z cloudu je však třeba počítat s vyšším objemem stahovaných dat (v závislosti na typu zařízení a verzi systému) a také se ztrátou nainstalovaných aplikací.

Microsoft s novým buildem též pokračuje ve vylepšování virtuální asistentky Cortany, byť v současnosti pracuje především na vylepšení její stability.