Hlavní navigace

Nový firmware pro AV receivery Pioneer

25. 9. 2019

Sdílet

 Autor: Pioneer
Pioneer otevírá vybraným AV receiverům možnosti nejnovějších formátů IMAX Enhanced a Dolby Atmos Height Virtualizer

Pioneer vychází vstříc uživatelům stávajících multikanálových AV receiverů a představuje nový firmware určený pro modely Pioneer VSX-LX504 a VSX-LX304. Díky němu si mohou milovníci filmů užít své oblíbené snímky včetně možností nejnovějších formátů IMAX Enhanced a Dolby Atmos Height Virtualizer. 

Pioneer

IMAX Enhanced

Formát IMAX Enhanced vznikl ve spolupráci se společností DTS a z domácích zařízení ho podporují vybrané high-endové 4K HDR televizory, A/V receivery, audio systémy a další vybavení pro domácí kino. Podpora této certifikace zjednodušeně řečeno zajišťuje, že divák si vychutná filmy v kvalitě, která se co nejvíce přibližuje záměrům jejich tvůrců a může si i v domácím prostředí užít maximální dynamický rozsah zvuku a obrazu. Filmy s podporou IMAX Enhanced lze nalézt buď v podobě Ultra HD Blu-ray disků nebo je lze v kvalitě 4K HDR nalézt on-line na streamovacích službách. Aby uživatel získal odpovídající zážitek, musí formát IMAX Enhanced podporovat jak samotný film, tak i televizor a A/V receiver zajišťující zvukovou kulisu. Proto je dnes tímto protokolem vybaveno mnoho nově představovaných vysoce kvalitních AV komponent. Nově uvedený firmware pro A/V receivery Pioneer zprostředkuje plnohodnotnou funkci i majitelům vybraných stávajících produktů.

Dolby Atmos Height Virtualizer

Pojem Dolby Atmos reprezentuje nejnovější technologii prostorového zvuku vyvinutou společností Dolby Laboratories a umožňuje dosažení dosud nejlepšího možného prostorového poslechu s podporou zvukových efektů přicházejících k uším posluchače shora. Dolby Atmos Height Virtualizer zajišťuje odpovídající virtuální zvuk i u přístrojů, které nepředpokládají osazení speciálních stropních reproduktorů pro plnohodnotné využití tohoto formátu. Díky novému firmware si nyní mohou uživatelé uvedených receiverů vychutnat možnosti Dolby Atmos i při rozvržení tradiční sestavy domácího kina.

Dostupnost firmwaru

Firmware podporující nové formáty IMAX Enhanced a Dolby Atmos Height Virtualizer je nyní k dispozici pro modely A/V receiverů Pioneer VSX-LX504 a VSX-LX304.