Hlavní navigace

Nový iPad, nové iPhoto a další novinky od Applu

 Autor:
Apple týden po veletrhu MWC představil na soukromé akci nový tablet s vysokým rozlišením displeje a vylepšeným fotoaparátem. Představil i novou verzi iOS a aplikace iLife.
Tadeáš Pelech 8. 3. 2012

Sdílet

Apple ve středu představil Nový iPad. Ano, jedná se o nový název bez pořadového čísla, který ale nepůsobí příliš zajímavě. Zkráceně bude označován jako iPad, což poněkud ztíží orientaci fanoušků této značky do budoucna. Až bude za rok uveden nový iPad, bude těžké je jednoduše rozlišit. Ale nepředbíhejme. Nový iPad je podle očekávání vybaven displejem s dvojnásobným rozlišením a citlivější kamerou. Další funkce, jako ovládání hlasem nebo podpora sítí 4G LTE, tuzemce nijak neosloví. Hlasové pokyny iPadu česky nezadáte a nejbližší síť LTE najdete v Německu. Nový iPad bude v první vlně zemí k dispozici od 16. března a ve druhé, kam patří i ČR, o týden později. Cena bude stejná jako u předchozího modelu.

Nový iPad

Nový iPad je nepatrně tlustší a těžší než jeho předchůdce, ale zachoval si stejnou výdrž baterie (až 10 hodin) a obsahuje zcela nový procesor A5X s integrovanou podporou LTE, který výkonnostně údajně překonává i novinku Nvidia Tegra 3, o kterém jsme psali v souvislosti s veletrhem MWC. Tento procesor má lepší podporu grafiky, aby dokázal lépe obsloužit displej s vysokým rozlišením. Pravděpodobně ale nebude vhodný pro iPhony, protože na ně má příliš velkou spotřebu energie.


Mezi další novinky patří operační systém iOS 5.1, který je od středy k dispozici i pro uživatele předchozích modelů tabletů a smartphonů od Applu. S tím souvisí i aplikace ze sady iLife, které přibyly v AppStore. Nejzajímavější je asi iPhoto, která za 5 dolarů nabídne kromě správy fotografií i možnost jejich úprav. Dotykové ovládání ve spojení s vysokým rozlišením displeje Nového iPadu umožní jednoduché úpravy fotek v podstatě komukoli. Větších aktualizací se dočkaly aplikace iWork, GarageBand a iMovie.