Hlavní navigace

Nový iPhone 5 bude pravděpodobně vybaven kamerou od Sony

3. 4. 2011

Sdílet

CEO společnosti Sony Howard Stringer v pátek pravděpodobně nedopatřením zmínil vztah mezi vlastními produkty a připravovaným smartphonem iPhone 5.

V pátečním rozhovoru pro Wall Street Journal zmínil Howard Stringer skutečnost týkající se vztahu mezi společnostmi Apple a Sony. Jeden z nejlepších podniků společnosti Sony zaměřující se na výrobu čipů pro fotoaparáty situovaný v japonském Sendai byl totiž během nedávné katastrofy poškozen, což podle slov Stringera zapříčiní zpoždění dodávky čipů pro Apple, který je hodlá využít při konstrukci iPhonů a iPadů.

skoleni

Tento fakt napovídá, že se Apple pravděpodobně rozhodne nahradit současně využívanou technologii OmniVision za 8megapixelové čipy, jimiž Sony osazuje své smartphony včetně Xperie Arc. Apple má zřejmě zájem vybavit novou verzi iPhonu co nejlepším fotoaparátem, aby si na trhu smartphonů udržel své pevné postavení. Společnost Sony se pak prozíravě chytla skvělé obchodní příležitosti, přestože její vlastní produkty představují přímou konkurenci pro iPhone.

Pokud jsou tyto dohady podloženy pravdou, jistě se nového iPhonu 5 v létě nedočkáme, nicméně až na trh opravdu dorazí, bude se moci pochlubit 8megapixelovým fotoaparátem.