Hlavní navigace

Nový iPhone jde do výroby, prodej začne v září

6. 7. 2011

Sdílet

Podle průmyslových zdrojů si Apple objednal výrobu 15 milionů přístrojů iPhone, které dorazí na trh v září.

Informaci potvrdily tchajwanské průmyslové zdroje. Zdejší výrobce notebooků Pegatron Technology totiž obdržel objednávku od Applu na vyrobení 15 milionů přístrojů označovaných neoficiálně jako iPhone 4S nebo také iPhone 5.

Pegatron je jeden z výrobců iPhonu 4, za první kvartál letošního roku vyprodukoval 4 miliony přístrojů. Termín distribuce pak není pro analytiky překvapením, protože uvedení nové generace iPhonu po prázdninách bylo obecně očekávané. Apple sice drží veškeré informace do poslední chvíle v tajnosti, ale uvedení v září se stalo vysoce očekávané zejména poté, co Apple neuvedl nový iPhone minulý měsíc na vývojářské konferenci WWDC. Nový iPhone by se měl objevit ve stejnou dobu, kdy Apple uvolní i operační systém iOS 5, který je také zatím ve fázi beta. Více i něm najdete v článku Nová verze iOS 5 odhaluje další funkce.

Report Digitimes dále potvrzuje, že nová verze smartphonu iPhone nebude výrazným vylepšením oproti současné generaci a přinese jen drobnější vylepšení. Mezi ně má patřit například nový fotoaparát či dvoujádrový procesor A5, který je použit i v iPadu 2, i když pravděpodobně bude taktovaný na nižší frekvenci. Jeho výkon ale podle analytiků stejně většina existujících aplikací příliš nevyužije. Více viz článek iPhone 5: Dvoujádrový procesor A5 bude zbytečný luxus.