Hlavní navigace

Nový iPod touch je sice rychlejší, jinak ale stejný

 Autor: Apple
Apple překvapivě uvedl sedmou generaci iPodu touch.
-vt 5. 6. 2019

Sdílet

Poprvé od roku 2015 Apple uvedl nový iPod touch. Ačkoliv, pouhým pohledem byste ho od jeho předchůdců nerozeznali. Má totiž tutéž čtyřpalcovou obrazovku, přichází ve stejných barevných variantách i stejně silným rámem umocňujícím jeho dnes už zastaralý design.

Je však dostatečně výkonný na to, aby zvládal AR aplikace i skupinové FaceTime hovory. Apple v nových iPodech touch aktualizoval A8 procesor čipem A10 Fusion známým z iPhonu 7, tedy stejným, který pohání méně výkonné modely iPadů. Nové iPody touch tak sice ani zdaleka nedosahují rychlostí čipů A12 Bionic obsažených v iPhonech XS, oproti předchozím modelům však jde přece jen o zlepšení.

A stejně jako ty, také novinka startuje na ceně 199 dolarů za 32GB variantu, navíc k variantě 128 GB za 299 dolarů přibyla ještě varianta s 256GB za 399 dolarů. Bohužel, nový iPod touch přehlíží řadu novějších funkcí Applu, a to včetně bezdrátového nabíjení, duální fotoaparát nebo Animoji. Na druhou stranu ale obsahuje 3,5mm sluchátkový jack.

Apple představil první generaci iPodu touch s vydáním nového iPhonu v roce 2007 a pravidelně jej refreshoval až do roku 2012, kdy jeho popularita začala za ostatními produkty firmy zaostávat.

Nová verze je s ohledem na její specifikace spíš zklamáním (iPodová obdoba iPhonu X se nekoná) a asi se nedá očekávat, že by Apple přišel s novou dřív než v roce 2021. K pořízení je v šesti barevných variacích, a to šedé, stříbrné, zlaté, modré, růžové a červené.