Hlavní navigace

Nový Kalendář od Googlu nabízí inteligentní propojení s Gmailem

4. 11. 2014

Sdílet

 Autor: Google
Google včera představil novou verzi své mobilní aplikace Kalendář, která je nyní lépe propojena s Gmailem a funguje tak více jako osobní asistent.

„Mít přehled nad svým diářem dá spoustu práce,“ napsal na oficiální blog produktový manažer Ian Leader Googlu. „Musíte manuálně vkládat jednotlivá data a následně je aktualizovat, pokud se plány změní. Musíte pracně dohledávat adresy a telefonní čísla a pak je přirazovat ke svým událostem. Pokud jste na mobilním zařízení, je možné, že to raději zcela vzdáte.“

Jak upozornil Leader, kalendáře by tak měly odvádět mnohem lepší práci, a to obzvláště na mobilních zařízeních.

Google si to uvědomuje, a proto nyní zpřístupňuje „zatím největší aktualizaci aplikace Kalendář od jejího vydání“. Betaverze Kalendáře se objevila v roce 2006 a oficiální verze této bezplatné aplikace byla vydána v roce 2009. Jednou z hlavních novinek je užší propojení Kalendáře s Gmailem.

„Pokaždé, když si koupíte letenku, lístky na koncert či si zarezervujete hotel, pravděpodobně obdržíte e-mail s datem, časem a dalšími důležitými informacemi,“ napsal Leader. „Ale kdo má čas (nebo trpělivost) kopírovat všechny tato informace do kalendáře? V nové aplikaci Kalendáře se tyto e-maily automaticky přemění ve vložené události spolu se všemi potřebnými informacemi.“

Leader dodal, že události v Kalendáři by měly být aktualizované v reálném čase - změny se tedy automaticky udělají například tehdy, když uživatel obdrží následný e-mail s informací o tom, že let byl opožděn.

Jelikož ne všechny události bývají potvrzovány e-maily, nová verze Kalendáře si bude pamatovat vaše časté schůzky a další opakující se události a při zadávání vstupu vám je bude nabízet. Pokud například pravidelně chodíte do posilovny s kamarádem Petrem a začnete psát do kalendáře p-o-s, aplikace nabídne doplnění celé události na „Posilovna s Petrem“ spolu s datem, časem a místem.

Nová verze Kalendáře je dostupná ode dneška a funguje na zařízeních s Androidem 4.1 a vyšším. Aplikaci je možné stáhnout z Google Play Store zcela zdarma. Google podle svých slov pracuje i na verzi pro operační systém iOS, datum jejího vydání však zatím nebylo zveřejněno.