Hlavní navigace

Nový majitel Profinitu hodlá vybudovat východoevropského giganta na poskytování IT služeb

New Frontier Holding podle vedení Profinitu hodlá v horizontu zhruba pěti let vytvořit skupinu poskytovatelů IT služeb složenou z významných lokálních firem zemí střední i východní Evropy a konkurovat tak velkým mezinárodním poskytovatelům IT služeb
Pavel Louda 12. 3. 2008

Sdílet


V roce 2007 zaznamenala firma Profinit nárůst tržeb z prodeje vlastních služeb o deset miliónů korun, což představuje meziroční zvýšení o téměř 10 % (celkový obrat za služby tak činil 127 milionů korun). Za poslední tři roky se společnosti podařilo navýšit tržby z prodeje služeb na více než dvojnásobek, což prý potvrzuje trend zvyšující se poptávky velkých korporací po službách středních IT firem.
Vloni také do firmy kapitálově vstoupil (získal 60% podíl) i rakouská firma New Frontier Holding, která podle vedení Profinitu hodlá v horizontu zhruba pěti let vytvořit skupinu poskytovatelů IT služeb složenou z významných lokálních firem zemí střední i východní Evropy a konkurovat tak velkým mezinárodním poskytovatelům IT služeb (v Česku prý do dvou let provede New Frontier zřejmě ještě další akvizici).
„Od našeho členství v holdingu si slibujeme nejen nové obchodní příležitosti a rychlejší rozvoj našeho know how, ale také spolupráci s ostatními členy skupiny. Budeme mít příležitost využít synergického efektu celé skupiny a nabídnout našim zákazníkům nové oblasti služeb. Zároveň budeme moci využívat ostatní členy holdingu k prodeji našich služeb v celém regionu střední a východní Evropy,“ vysvětlil hlavní přínosy akvizice Tomáš Pavlík, ředitel Profinitu.
S tím souvisí i dlouhodobá strategie rozvoje firmy. Podle Pavlíka se firma bude v následujících tří letech soustředit zejména na rozvoj BI (upevněno bude partnerství s Cognosem) a zakázkového softwaru; v obou kategoriích chce získat 5% podíl na našem trhu.