Hlavní navigace

Nový materiál od Corningu má být extra odolný proti poškrábání

 Autor: Corning
Výrobce tvrzeného skla Corning pracuje na novém materiálu, který má kombinovat tvrdost jeho populárního ochranného skla Gorilla Glass s úrovní odolnosti proti poškrábání, kterou se může téměř rovnat se safírem.
Pavel Kreuziger 13. 2. 2015

Sdílet

Materiál, známý v současné fázi vývoje jako Project Phire, byl představen prezidentem společnosti Jamesem Clappinem na setkání investorů v New Yorku. Oznámení přichází jen necelé tři měsíce poté, co společnost ohlásila novou generaci svého hlavního produktu – Gorilla Glass 4.

U nejnovějšího materiálu se Corning více zaměřil na ochranu proti poškození tlakem v kombinaci s odolností vůči škrábancům. Odolnost vůči pádu je samozřejmě pěkná věc, ale tu už má Corning docela vychytanou – a uživatelé chtějí taky méně škrábanců. Proto společnost řeší Project Phire.

Safír je jakožto materiál takřka nepoškrábatelný, na druhou stranu je poněkud křehký a náchylný k rozbití. Proto odborníci pochybují, že by se mohl hodit jako materiál k ochraně displejů pro smartphony. I z toho důvodu se výrobci snaží přijít s něčím úplně novým.

Nový materiál od Corningu by se měl k výrobcům smartphonů dostat ještě v letošním roce.

Zdroj: IDG News Service