Hlavní navigace

Nový monitor Philips šetrný k očím i planetě

20. 12. 2016

Sdílet

 Autor: Philips
Režim LowBlue Mode je šetrný k očím a funkce PowerSensor ušetří až 80 % nákladů na energii

Nový 24palcový LCD monitor Philips přichází ve dvou variantách jako 240B7QPJEB a 240B7QPTEB a nabízí ekologické a uživatelsky přívětivé funkce, včetně PowerSensoru, který vypne monitor, pokud nikdo není u stolu; a speciální mód LowBlue redukující modré světlo.

Philips

Režim LowBlue u monitoru 240B7QPJEB/240B7QPTEB byl vytvořen pro větší pohodlí a využívá chytrou softwarovou technologii pro snížení krátkovlnného modrého světla. Režim LowBlue je doplněn o technologii Philips Flicker-free, která redukuje jas a blikání monitoru. Stojan SmartErgoBase uživatelům dále umožňuje monitor sklopit, natočit a výškově upravit podle svých osobních potřeb. A ještě zbyde víc místa na stole a kabely budou pěkně uklizené.

Nový monitor od Philipsu byl vyvinut s důrazem na ekologický výkon a je vyroben z 85 % z recyklovaného plastu s TCO Edge certifikací, což zaručuje minimální dopad na životní prostředí. Během provozu velmi účinně šetří energii pomocí funkce PowerSensor – vestavěný „senzor na lidi”, který vysíláním a přijímáním neškodných infračervených signálů zjišťuje, je-li někdo přítomen před obrazovkou, a automaticky sníží jas monitoru vždy, když se uživatel vzdálí. To snižuje účty za energie až o 80 % a prodlužuje životnost monitoru.

Pokročilá technologie IPS vytváří mimořádně široké pozorovací úhly 178° /178° pro možnost sledování obrazovky téměř z jakéhokoliv úhlu – dokonce téměř z boku. Díky poměru stran 16:10 jsou modely 240B7QPJEB a 240B7QPTEB vhodné pro všechny druhy kancelářských aplikací, protože nabízejí více prostoru. Uživatelé ocení ostrý a živý obraz pro byznys aplikace, které vyžadují precizní barvy a jas. Ultra úzký rám téměř neruší, a proto se hodí i pro multimonitorové aplikace. Monitor se skvěle hodí i pro práci s fotkami a sledování filmů.

IT_PR_2023

Nejnovější monitor je vybaven VGA portem, DisplayPortem a univerzálním HDMI, které nabízí efektivní připojení celé řady datových zdrojů. K dispozici je také rychlý Super Speed USB 3.0, umožňující přenos dat rychlostí až 5,0 gigabitů za vteřinu (asi desetinásobek USB 2.0). USB rozhraní je zpětně kompatibilní, takže uživatelé mohou přenášet i data ze svých zařízení s USB 2.0.

Nový LCD monitor Philips 240B7QPJEB je k dispozici za cenu 9 439 Kč (349 eur) a model 240B7QPTEB z cenu 9 709 Kč (359 eur).

Byl pro vás článek přínosný?