Hlavní navigace

Nový obrazový snímač od Sony nabídne výjimečný autofokus

20. 11. 2014

Sdílet

 Autor: Techspot.com
Sony si je dobře vědomo faktu, že výkon a obrazová kvalita fotoaparátů jsou prvky, které hodně zajímají potenciální kupce smartphonů.

Japonský gigant proto představuje novinku, která kvalitu snímků pro smartphony posune ještě dále. Jde o obrazový senzor CMOS, označený jako Exmor RS IMX230, který brzy půjde do komerční výroby.

Podle Sony bude snímač schopen zachycovat 21megapixelové snímky a půjde o první obrazový senzor typu CMOS pro smartphony, který bude vybaven integrovaným zpracováním automatického ostření, které bude schopno využít až 192 autofokusových bodů. Znamená to, že snímačem vybavené fotoaparáty v chytrých telefonech nabídnou ostřejší snímání pohybujících se objektů.

Snímač je navíc schopen nahrávat snímky a videa ve formátu HDR. V tomto případě je schopen sbírat data při dvou různých expozičních podmínkách pro realizaci jediného výstupu s vyváženou expozicí světlých i tmavých oblastí snímku.

Pokud jde o video, je Exmor RS IMX230 schopen nahrávat klipy v rozlišení 720 při až 120 snímcích za sekundu a v rozpošení 1080p při rychlosti 60 snímků za sekundu. 4K videa pak bude možno nahrávat při 30 snímcích za sekundu.

Zdroj: IDG News Service