Hlavní navigace

Nový portál pro vývojáře aplikací pro Windows Phone

 Autor: © Microsoft
Společnost Microsoft spouští nový portál Windows Phone Dev Center, který je vylepšenou verzí vysloužilého App Hubu.

Sdílet

Microsoft spustil nový portál určený vývojářům: Windows Phone Dev Center. Ten slibuje lepší výkon, jednodušší ovládání, možnost prodeje ve více zemích a podporu PayPalu, napsala  v úterý společnost na svém blogu.

Windows Phone Dev Center je evolucí App Hubu, který prošel kompletní změnou vzhledu i vlastností. Nejvýraznější změnou je nové uživatelské rozhraní, které by vývojářům mělo usnadnit odesílání aplikací a změny účtů. Kromě toho Microsoft vylepšil také základní infrastrukturu, což by mělo zlepšit výkon a spolehlivost. Úterní spuštění je pouze prvním krokem, Microsoft bude v optimalizaci stránek a infrastruktury v následujících týdnech pokračovat.

App Hub měl začátkem roku problémy s dobou schválení a zveřejnění aplikací pro Windows Phone. Podle blogu Microsoftu Windows Phone Dev Center rozšíří počet zemí, ve kterých mohou vývojáři své aplikace prodávat; kolik si mohou účtovat; a způsoby platby.

Vývojáři nyní mohou využít služeb PayPalu, pokud je dostupný v jejich části světa. Dev Center také umožňuje nastavit různé ceny pro každou zemi a s příchodem Windows Phone 8 bude dostupná možnost nákupu v aplikacích. Podle sekce portálu „odeslat a prodat“ mohou být produkty pro nákup v aplikaci přidány pouze do aplikací pro Windows Phone 8.

Windows Phone Dev Center

Dev Center podporuje tisíce betatesterů pro každou aplikaci, aby se vývojáři mohli lépe připravit na oficiální spuštění své aplikace. V App Hub byl limit pro beta testery sto, ale to vývojářům neposkytovalo dostatečnou odezvu, proto byl limit zvýšen, uvedl Microsoft.

Mezi dalšími změnami nabízí nový portál vylepšení statistik společně s lepší integrací Microsoft MSDN a pubCenter. To vývojářům umožní přidávat do jejich aplikací reklamy.