Hlavní navigace

Nový Samsung Galaxy Tab A

13. 4. 2015

Sdílet

 Autor: Samsung
Řada tabletů Samsung Galaxy Tab A navazuje na řadu Galaxy Tab 4. Samsung Tab A s 9,7 palcovým displejem bude na českém trhu k dispozici ve dvou verzích: bez S-penu v černém či bílém provedení a variantách WiFi nebo LTE + WiFi; nebo s chytrým perem S-pen v černém a bílém provedení a Wi-Fi.

Řada tabletů Samsung Galaxy Tab A navazuje na řadu Galaxy Tab 4. Samsung Tab A s 9,7 palcovým displejem bude na českém trhu k dispozici ve dvou verzích: bez S-penu v černém či bílém provedení a variantách WiFi nebo LTE + WiFi; nebo s chytrým perem S-pen v černém a bílém provedení a Wi-Fi.

Nová funkce Smartly connected umožňuje propojení tabletu s televizorem disponujícím technologií BLE (Bluetooth Low Energy)1, Stačí jedenkrát spárovat a obě zařízení se poté vždy automaticky propojí a mohou svůj obsah navzájem libovolně sdílet. Díky funkci Briefing on TV mohou sledovat aktuální denní rozvrh, včetně počasí.

Cloud22

Funkce Side Sync 3.1 sesynchronizuje telefon, tablet a PC a díky tomu pak tablet může posloužit např. jako druhá obrazovka PC, když je potřeba větší prostor k náhledu. Propojí-li se tablet se smartphonem, objevují se na jeho obrazovce zmeškané hovory, nebo třeba sms.
Chytré pero S-pen nabízí pohodlnou práci, která je rychlá a přesná zejména v oblasti úpravy obrázků a textu. Text lze snadno označit a jednotlivé části zvýraznit, přesunout a dále sdílet. Pokročilý displej s citlivostí na přítlak pera navíc dává vlastnímu rukopisu nový digitální rozměr a umožňuje vytvářet až výtvarná kaligrafická díla.

Samsung Galaxy Tab A bude v České republice  v prodeji od května letošního roku v následujících verzích:

 • Tab A s WiFi – 8 499 Kč
 • Tab A s WiFi a s S-pen – 10 299 Kč
 • Tab A s LTE – 10 099 Kč

  Procesor

  LTE

  čtyřjádrový 1,2 GHz

  Wi-Fi

  čtyřjádrový 1,2 GHz

  Displej

  9,7“ XGA (1024 x 768) TFT

  Paměť

  1,5 GB RAM/LTE: 2 GB + 16/32GB

  MicroSD (až 128GB)

  Fotoaparát

  5 Mpix AF (přední) + 2 Mpix (zadní)

  Konektivita

  WIFI 802.11 a/b/g/n +CH Bonding, BT v4.1, USB 2.0