Hlavní navigace

Nový smartphone Lenovo s označením A5000

 Autor: Lenovo
Společnost Lenovo představuje smartphone Lenovo A5000 s výdrží až tři dny na jedno nabití a zvýšenou odolností proti poškrábání a vodě.
Adam Kencki 7. 4. 2015

Sdílet

Společnost Lenovo představuje smartphone Lenovo A5000 s výdrží až tři dny na jedno nabití a zvýšenou odolností proti poškrábání a vodě.

Lenovo A5000 nabízí čtyřjádrový procesor MediaTek MT6582 s 1 GB operační paměti. Dále také 8 GB paměti pro uživatelská data, která jde rozšířit pomocí microSD karty až o další 3 GB. Smartphone disponuje pětipalcovým IPS displejem s rozlišením 1280 x 720. Telefon váží160 gramů a vydrží až tři dny na jedno nabití - je totiž vybaven baterií kapacitou 4000 mAh a funkcí rychlého nabíjení.

Zařízení přináší povrch ošetřený nanomateriálem, který ochrání telefon proti škrábancům, odolá i nárazům a případnému polití tekutinou. Fotoaparáty jsou zde dva. Zadní fotoaparát s rozlišením 8 megapixelů a automatickým ostřením, přední kamera má rozlišení dva megapixely. Možnosti konektivity mimo jiné zahrnují podporu A-GPS. Telefon je navíc dodáván společně s navigací Route 66 Navi včetně mapových podkladů.

Model A5000 je vybaven předinstalovanými aplikacemi Lenovo DOit pro zabezpečení uživatelských dat, zálohování kontaktů, psaní sms zpráv, kontrolu výpisů volání a také jednoduché sdílení dat. Jedná se o aplikace Security, SYNCit a SHAREi, které uživatelé mohou využívat zdarma.

Smartphone Lenovo A5000 je u nás dostupný za cenu od 4 499 Kč.