Hlavní navigace

Nový startup řeší automatizovanou správu uživatelů

21. 2. 2013

Sdílet

 Autor: © Andrea Danti - Fotolia.com
Cloudová služba Stormpath je primárně určena pro vývojáře webových aplikací, kterým nabízí převzetí starostí s registrací uživatelů a správou jejich účtů.

„Už se nemusíte starat o ukládání hesel, správu skupin či jednotlivých uživatelů,“ prohlásil Alex Salazar, generální ředitel společnosti Stormpath, při příležitosti slavnostního spuštění nového projektu. Stormpath je mimo jiné navržen pro práci ve vývojových prostředích Apache Shiro a Spring Framework.

Salazar, který společnost založil společně s jejím současným technickým ředitelem Lesem Hazlewoodem v roce 2010, uvedl, že služba je dostupná v různých cenových variantách, včetně jedné zcela bezplatné. Ceny placených verzí se pohybují v rozmezí 20 až 2000 dolarů měsíčně za jednu aplikaci. Lze však obecně říci, že základní požadavky každého uživatele dokáže splnit již bezplatná varianta.

Velkému cenovému rozpětí odpovídá rozsah poskytovaných služeb, které zákazníci mohou očekávat. Nejdražší varianta například zahrnuje podporu pro Active Directory a možnost integrace s LDAP. Salazar očekává, že o novou cloudovou službu budou mít zájem především vývojáři webových aplikací. Cloudová služba si prošla zkušební fází, kdy byla otevřená jen pro vybrané firemní zákazníky. Se zkušenostmi nasbíranými v betaverzi nyní vstupuje na poměrně mladý trh specializovaných cloudových služeb určených primárně nikoli pro koncové uživatele, ale pro vývojáře aplikací.

Malá firma se zhruba dvacítkou zaměstnanců v souvislosti se vstupem na trh získala druhou vlnu investic, které se nyní přiblížily hranici 10 milionu dolarů.

cyber23


Svým řešením pro automatizovanou správu uživatelů bude Stormpath soupeřit hlavně se společností ForgeRock a jejím produktem Open SSO. Za možnou konkurenci ovšem Salazar považuje také IBM nebo Oracle.

 

Byl pro vás článek přínosný?