Hlavní navigace

Nový typ SIM karty usnadní nasazení mobilních bezpečnostních řešení

3. 10. 2011

Sdílet

Nový typ odolné SIM karty, která je vhodná pro nasazení v oblasti M2M (machine-to-machine), uvedla v Česku, prý jako první, společnost T-Mobile.

Pro partnery stejně jako pro zákazníky rozšíří nabídku o předplacený tarif M2M Twist, který je vhodný například pro hlídání rekreačních objektů.

Nový druh M2M SIM karty je v porovnání s klasickou výrazně menší. Je určen speciálně pro partnerská řešení, není tedy vhodný pro použití v telefonu. „Kromě rozměrů se odlišuje i větší odolností vůči vnějším vlivům, ať už jde o nárazy, působení tepla, vlhkosti či mechanické namáhání. Je tak ideální například pro zařízení v automobilech, kde je schopná ’přežít‘ i autonehody,“ doplňuje Vít Šoupal, senior manažer služeb s přidanou hodnotou a partnerských řešení společnosti T-Mobile.

Další novinkou je předplacený tarif M2M Twist který doplňuje trojici klasických paušálů M2M Mini, M2M
a M2M Premium. Předplacenku jistě ocení, zvlášť nyní před příchodem zimy, majitelé řešení pro dálkové ovládání topení, hlídání chat, chalup, ale i čtyřnohých miláčků či vozidel. Za 29 korun s DPH měsíčně získá uživatel 1 MB volných dat, 3 SMS do všech sítí a 3 MMS do sítě T-Mobile.

Kromě toho umí tato Twist karta sama poslat svému majiteli SMS nebo e-mail o nízkému stavu či vypršení kreditu. Nemůže se tak stát, že by dohled nad chatou ohrozil nedostatek financí na SIM kartě. Navíc ji mohou tarifní zákazníci, stejně jako ostatní předplacené karty, pohodlně dobíjet přímo ze svého Vyúčtování služeb.