Hlavní navigace

Nový univerzální systém vodního chlazení

14. 12. 2017

Sdílet

 Autor: Zalman
Zalman uvádí na trh systém vodního chlazení Oymyakon ZM-EQ120

Velké množství tepla musí být rychle, účinně a navíc také při co nejtišším chodu odvedeno od jednotky CPU. To představuje celkem obtížný úkol. V této situaci přicházejí na scénu chladicí systémy, které využívají kapalinu místo vzduchového proudu z ventilátorů. 

Zalman

Značka Zalman je známá mimo jiné také jako výrobce účinných chladicích systémům a do kategorie chladičů přidává jihokorejská značka novinku, chladič Oymyakon ZM-EQ120.

Řešení

Jako je tomu v případě většiny systémů vodního chlazení, také Zalman Oymyakon ZM-EQ120 se skládá ze tří hlavních dílů. Blok s pumpou, radiátor a ventilátor. První část se připojuje přímo na jednotku CPU a je často zcela průhledná. Navíc v našem případě atraktivitu produktu zvyšuje bílé LED podsvícení. Na spodní části jsou měděné plátky, které mají za úkol odvádět teplo z povrchu procesoru. Na tento díl se dále připojuje sada dvou trubic, které vedou chladící tekutinu přes radiátor. Radiátor je vyroben z hliníku a mědi. Na konci chladícího procesu je 120mm ventilátor (také s bílým LED podsvícením), který ochlazuje radiátor a odvádí horký vzduch mimo počítačovou skříň.

Kompatibilita

Zalman ZM-EQ120 představuje univerzální řešení, které skvěle spolupracuje s procesory Intel a AMD. Seznam kompatibilních zařízení zahrnuje procesory Intel LGA2066, LGA2011v3, LGA2011, LGA1155, LGA1150 a LGA1151, stejně tak jako AMD FM2/FM2+, AM3/AM3+ a nejnovější AM4. Sada obsahuje veškeré doplňky potřebné pro instalaci chladiče na základní desky různých platforem.

Tichý a výkonný

Jak účinný může vodní chladič CPU Oymyakon ZM-EQ120 být? Podle výrobce chladič zvládá TDP procesory až do 250 W. Nejsilnější procesor Intel, nebereme-li v úvahu serverovou třídu, Core i9-7980E má výkon 165 W. Bez problému tak můžete použít Oymyakon ZM-EQ120 a zvýšit výkon procesoru u svého počítače. Dobrou zprávou je i to, že celková hlučnost tohoto chladicího systému nepřesahuj 28 dB.

Cena a dostupnost

Vodní chladicí systém Zalman Oymyakon ZM-EQ120 bude dostupný prostřednictvím internetových obchodů a v síti vybraných prodejců. Cena nebyla dosud stanovena.