Hlavní navigace

Nový Xiaomi Mi A3

 Autor: Xiaomi
Nejnovější smartphone značky Xiaomi je vybavený trojitým 48MPx fotoaparátem s ultra širokoúhlým objektivem a čtečkou otisků prstů přímo v displeji.
-rd 16. 8. 2019

Sdílet

Smartphone sází na rozumnou cenu. Na trhu bude Mi A3 k dispozici ve variantách s pamětí 4 GB a úložištěm 64 GB nebo 128 GB za cenu 6490 Kč resp. 7490 Kč.

Telefon Mi A3 je na zadní straně vybavený trojitým fotoaparátem. Velký hlavní snímač o úhlopříčce 1/2 palce má rozlišení 48 milionů bodů a poskytuje snímky ve velmi vysokém rozlišení. Ultraširokoúhlý fotoaparát s rozlišením 8 MP inteligentně rozpozná, kdy uživatel fotografuje velkou scénu a doporučí přepnout do ultraširokoúhlého režimu k dosažení optimálního výsledku. Detekce scény založená na umělé inteligenci navíc automaticky aplikuje úpravy fotografie.

Přední fotoaparát pro autoportréty je osazený 32MPx snímačem, který sdružuje vždy čtyři pixely do velkých obrazových bodů o rozměru 1,6 μm, a umožňuje tak zachytit více detailů za horších světlených podmínek.

Panoramatického selfie umožňuje zachytit skupinové portréty bez nutnosti přepnout na zadní fotoaparát, použít selfie tyč nebo osoby na okrajích oříznout. Jednoduchým gestem s otevřenou dlaní se aktivuje samospoušť. Tím je možné dosáhnout dokonalého selfie snímku, nerozmazaného kvůli otřesu při stisku tlačítka.

 

AMOLED displej se zdokonaleným snímačem otisků prstů

Displej typu AMOLED Dot Drop o úhlopříčce 6,088 palce nabízí živější barvy a temnější černou spolu s bleskovými reakcemi a nízkou spotřebou energie. Kvůli zvýšení bezpečnosti je telefon Mi A3 vybavený zdokonaleným snímačem otisků prstů zabudovaným přímo v displeji, který má o 15 % větší čtecí plochu než jiné modely. Oproti svému předchůdci je snímač spolehlivější díky dvojnásobnému rozlišení a dvojnásobné velikosti obrazových bodů. To zároveň o 30 % zvyšuje úspěšnost odemčení v extrémních podmínkách, například při suchých prstech, na prudkém světle nebo za velmi nízkých teplot.

Displej a zaoblený zadní panel jsou kryté sklem Corning Gorilla Glass páté generace. Kompaktní provedení telefonu nic neubírá na zvukových kvalitách. Mi A3 je vybavený špičkovým čelním audiosystémem a standardním 3,5mm jack konektorem.

Telefon je k dispozici ve třech barevných provedeních – šedém „Kind of Grey“, modrém „Not just Blue“ a bílém „More than White“ – ze kterých si každý vybere podle svých preferencí.  Holografický vzor nanometrových rozměrů na modré a bílé variantě vytváří dynamický optický efekt, který zaujme zvláště uživatele, kterým záleží na stylovosti.

Mi A3 je vybavený vysokokapacitní baterií 4030 mA – v řadě Mi A dosud nejvýkonnější. Prodloužená výdrž baterie spolu s úsporností systému Android One zajišťuje vyšší spolehlivost a delší provoz.

Jako první zařízení založené na mobilní platformě 665 se Mi A3 může pochlubit vyšší rychlostí a plynulostí a vylepšenou podporou umělé inteligence.

Telefon je vybavený nejnovějším operačním systémem Android 9 Pie a je zařazený do programu Android One, který zajišťuje pravidelné aktualizace. Uživatelé mají k dispozici nejnovější, funkce a aplikace od společnosti Google, včetně Asistenta Google nebo nástrojů Digital Wellbeing a Wind Down, které uživatelům pomáhají bojovat proti závislosti na digitálních technologiích.